Oživte si interiér prostřednictvím realistických mořských vln

Fototapeta obývací pokoj s mořem a západem slunce
Je to opravdu snadné. Ještě předtím, než se však pustíte do výběru z bohaté nabídky fototapet nebo obrazů s tématikou moře, měli byste se zamyslet nad několika aspekty celého procesu.

Moře v nás evokuje obvykle jen příjemné pocity. Spojujeme si ho s dálkami, příjemně strávenou dovolenou, exotikou, pestrým životem… Možných asociací je zkrátka hodně. Nezapomínejte také na to, že fototapeta může zcela změnit vzhled interiéru a vnést do něj trochu tolik potřebné dynamiky. Vše se pak odvíjí zejména od vašeho vkusu, potřeb a představivosti.

Kam se hodí obrázky uklidňujících mořských vln

Většinou si modrou barvu spojujeme s ložnicí, a tam samozřejmě uklidňující efekt mořských vln uplatníme nejlépe. Nejde však o jediné místo, kde jejich jedinečný vzhled oceníte. Skvěle se hodí třeba také do pracovny. Dokáží vás inspirovat, ale zároveň uklidnit ve chvíli, kdy si zkrátka a dobře potřebujete trochu oddechnout. A stejně vám poslouží i ve vašem odpočinkovém koutu umístěném kupříkladu v obývacím pokoji. Stačí se jen zahledět do čisté mořské vody, nechat se unést na pěně rozverných vln a uvidíte, jak se vám hned zlepší nálada.

Vyberte si podle motivů a zamýšleného efektu

Hitem moderních interiérů je rozhodně fototapeta na zeď moře. Existuje však v tolika možných variacích a proměnách, že není vždy jednoduché zvolit ten správný doplněk do interiéru. Pojďme se podívat na několik typických zástupců této kategorie a ukažme si, kam jsou vhodné a pro koho se hodí.

Moře a západ slunce fototapeta v ložnici

Když je na tapetě jen moře

Jste fanoušky skutečných mořských vln bez jakýchkoliv příkras? Pak si vyberte svého nového interiérového společníka z této kategorie.

  • Malba moře v pastelovém stylu – je ideální zejména do ložnice. Harmonizuje, uklidňuje a vnáší do místnosti pozitivní energii.
  • Obraz moře během bouře je dynamický a zároveň tak trochu strašlivý. Obvykle na něm převažují azurové odstíny, takže je jako stvořený pro obývací pokoj nebo předsíň.
  • Moře z ptačí perspektivy se hodí spíše do větších prostor. Uplatníte ho například v předsíni nebo hale.
  • Moře se západem slunce skvěle zapadne zejména do minimalistického interiéru. Dodá mu ten správný nosný prvek, ale zároveň na sebe nestrhne více pozornosti, než je nezbytně třeba.

Tapety s plážovými motivy, rostlinami apod.

Naopak chcete-li, aby mořské vlny tvořily jen jakýsi doplněk v pozadí, a záleží vám spíše na celkové atmosféře, která z tapety vyzařuje, inspirujte se těmito tipy.

  • Pláž u moře evokuje útulnost a teplo domova. Jediné správné místo je pro ni tedy v obývacím pokoji.
  • Maják s výhledem na Saint-Tropez nebo jiné známé místo. Jde o perfektní způsob, jak můžete svůj domov obohatit o střípek atmosféry půvabného mořského města. Při pohledu na takovou tapetu se zkrátka nelze neusmát – a o to právě jde.
  • Dominují-li obrázku mořské rostliny, pak držíte v ruce kousek jako stvořený do minimalistického interiéru, kam dodá patřičné barvy i živost.
  • Tématika korálových útesů a dalšího mořského života se pak hodí všude tam, kde se setkávají lidé. Přirozeně rozproudí konverzaci a pomáhá odvést pozornost, což ocení zejména stydlivější návštěvníci. Obývací pokoj nebo nejrůznější salóny jsou pro ni tedy jako stvořené.

Čím ještě podtrhnout zamýšlenou atmosféru

Vaše fototapeta moře samozřejmě může viset na stěně bez dalších příkras. Vypadá sama o sobě velmi efektně a určitě potěší oko i duši. Co když však od ní chcete něco víc? Pak neváhejte sáhnout po stylových doplňcích. A o jaké by mělo jít?

Především se inspirujte tím, co k moři patří. Tapetu můžete klidně uzavřít do rámečků z lodních lan, mušlí nebo třeba nalepeného písku. Pokud se však nechcete pouštět do takových velkých úprav, pak vám skvěle poslouží i poličky, na kterých vystavíte kupříkladu svoje suvenýry z cest.

Skvěle se hodí nejrůznější lastury a mušle, ale také lahvičky s mořským pískem, kokosové ořechy, domorodé náhrdelníky… Zkrátka všechno, co vám pomůže připomenout si jedinečnou dovolenou, strávenou ve vysněné destinaci. Uvidíte, že místnost s takovou stylovou výzdobou dostane rázem zcela jiný vzhled.

Fototapeta drsné moře v obývacím pokoji
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x