Plyn v domácnosti a způsoby, jak jej využívat efektivně při vaření i vytápění

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com
Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com
Vaříte nebo topíte doma na plyn? Případně obojí? Podle statistik využívá k vytápění zemní plyn polovina tuzemských domácností. Protože právě plyn je jedním z horkých témat poslední doby, přinášíme vám několik tipů a doporučení, jak jej využívat co nejefektivněji.

Cena plynu? Nejdiskutovanější téma poslední doby

Cena plynu je jedním z nejdiskutovanějších témat loňského a začátku letošního roku. V domácnostech, které plyn využívají k vařeni i topení, je tak pozornost zaměřena právě na měsíční vyúčtování a zálohy. Jestliže k těmto domácnostem patříte, určitě oceníte několik tipů, jak svou spotřebu plynu snížit, ale nijak výrazně se tím neomezovat. Chytrou investicí je rozhodně kvalitní kotel s vysokou účinností, jemuž je poskytována pravidelná údržba.

Topte v domácnosti chytře a střídmě

Patříte k domácnostem, které topí na maximum a neustále mají otevřenou takzvanou ventilačku? Bohužel, právě tímto způsobem se zcela zbytečně připravujete o teplo. Topte chytře, střídmě a větrejte nárazově během dne a to tak, že naplno otevřete celé okno. Tím dojde k rychlé výměně vzduchu, do vašeho domova přivedete čerstvý vzduch a tepelná ztráta bude mnohem nižší než při celodenním větrání na ventilačku.

Vaření na plynu? Pracné na úklid, ale oblíbené

Určitě víte, že využívání plynu na vaření s sebou přináší také mastnotu a zdlouhavý úklid. To ale neznamená, že by lidé vaření na plynu neměli rádi. Vaření na plynu je totiž velice efektivní. Po vypnutí plotýnka již nehřeje a vy tak nemusíte řešit, jak správně využít zbytkové teplo, jako u vařičů elektrických.

Plyn zůstává stále oblíbenou součástí českých domácností a těší se hojnému rozšíření po celé České republice. Pokud máte spolehlivého a levného dodavatele plynu, ale zároveň se zamýšlíte nad svou spotřebou a jste efektivní, můžete za plyn ušetřit.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x