Podzim a sportovní obuv k sobě patří

Foto: Dana Creative Studio / Shutterstock.com
Podzim je úžasné roční období, které láká k procházkám. Ať k toulání v městském parku nebo v romantické přírodě. Nádherné barvy, svěží chladný vzduch, který dává najevo, že brzy udeří zima. Ale ještě než se tak stane, využijte krásných podzimních dní k dlouhým procházkám, projížďkách na kole či koloběžce. Je to vynikající pro fyzické i mentální zdraví.

Taková procházka na svěžím vzduchu je učiněný balzám na duši. A aby se procházka neproměnila v nepříjemné chvíle, kdy nás tlačí obuv a bolí nohy, je dobré vsadit na kvalitní, pohodlnou sportovní obuv. V podstatě je jedno, jakou kvalitní značku si vyberete. Sportovních a kvalitních bot dnes najdete nepřeberné množství. Určitě vás ale nezklame třeba klasika od Nike v podobě modelu Air Max.

Obuv podle aktivity

Rozdíl je pouze v tom, zda se budete pouze procházet nebo dáte přednost projížďce nebo dokonce příjemnému běhu přírodou. Pak rozlišujeme mezi obuvi na běh a koloběh (koloběžka) či jízdou na kole. Ovšem i obuv určená pro delší podzimní procházky by měla splňovat určitá kritéria. A věřte, že kvalitní obuv od té nekvalitní rozeznáte již na pátém kilometru chůze. Kdo zažil, ví, o čem je řeč. Výsledkem nekvalitní obuvi mohou být bolestivé puchýře, což vás odradí od další procházky, a to by byla velká škoda. Proto hned na začátku vybírejte s tím, že obuv nemáte na parádu, ale na používání.

Flexdog pomůže s výběrem

Během podzimu se dá podniknout řada úžasných výletů a nejen do vašeho blízkého okolí. Zjistit 100 km od domova, že vám boty odírají palec nebo patu, to by bylo špatné. Boty jakožto bezvadného parťáka podzimu můžete sehnat kvalitní a za rozumnou cenu. Stačí si udělat chvilku času a podle nastavených parametrů vyhledat. Třeba katalog Flexdog může být tím pravým rozcestníkem. Zde si můžete vyselektovat boty podle nastavených kritérií. Značku, typ obuvi, podle pohlaví, velikosti a další. Vyjede vám dokonce i dostupnost a tip, kde je koupit.

S pohodlnou a kvalitní obuví vám nic nebrání prožívat během podzimu dobrodružství v přírodě a snížíte tak riziko nejen otlaků, ale i vymknutí kotníku. Ještě jedna důležitá rada na závěr. Jedny kvalitní boty nikdy nestačí. Obuv je vhodné střídat, proto mějte připravené alespoň dva (lépe tři) páry kvalitní obuvi, kterou budete střídavě využívat. Případně jedny boty na kolo, druhé na běh, třetí na procházky. Díky tomu vám i boty déle vydrží. Někdo to dělá dokonce tak, že pokud mu nějaké boty skutečně padnou, koupí si stejné i 3x v různých barvách. Někdy je to o zjišťování a jakmile najdete ty pravé pro vás, vyplatí se mít jich více do zásoby.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x