Popeye Village – maltské království Pepka námořníka

Foto: zlin.cz
MALTA -Na středomořské Maltě udiví návštěvníka leccos. Ovšem jedním ze středobodů zájmu a obdivu turistů z celého světa je Popeye Village, neboli vesnice Pepka námořníka. Tahle originální figurka původně z comicsu přišla na svět v roce 1929. Dodnes je muž s dýmkou v kursu. Nu a doma je ve své vesnici na útesech Anchor Bay na Maltě v okolí překrásných přírodních scenérií.

V roce 1979 tu vystavěli naprosto originální vesnici a v těchto kulisách natočili muzikál s Pepkem v hlavní roli. Tehdy ho na Maltě ztvárnil věhlasný Robin Williams.

Dobový dřevěný komplex tvoří 19 budov. Takže můžete zaskočit na návštěvu přímo k Pepkovi. Ale taky na poštu, ke starostovi, do kina nebo třeba k holiči.

Samozřejmostí jsou live představení, takže se lze s Pepkem a jeho kumpány i kamarádkami klidně vyfotit, případně si pořídit video.

Blizoučko od kouzelné vesnice jsou k viděné úchvatné pláže jakoby vytesané do místních skalisek.

Kousek na dojezd autem či autobusem už je přístav a z něj vyrážejí námořníkem Pepkem pohlazení turisté za dalšími skvostnými zážitky na zelený ostrov Gozo. Ten bude předmětem našeho zájmu zas příště!

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x