První pololetí roku 2023 bylo pro Zónu Holešov úspěšné

Foto: Industry Servis ZK
Po vydařeném roku 2022, kdy se do výstavby v Zóně Holešov pustilo několik nových investorů a bylo uzavřeno celkem 11 kupních smluv, byla první polovina letošního roku zaměřena hlavně na dokončování rozdělané práce.

Pozitivní zprávou je zejména nalezení dalších nových investorů, kteří by mohli obsadit plochu o výměře 3,35 hektarů. Prvním novým investorem je společnost zabývající se vývojem a výrobou nabíjecích stanic pro elektromobily a výrobou speciálních elektroproduktů. Druhý investor pak plánuje vybudovat ve Strategické průmyslové zóně Holešov centrum sdílených služeb pro výkon a poskytování administrativní podpory, inženýrské činnosti a materiálně-technického zázemí výrobní činnosti. Kupní smlouvy s těmito investory byly již schváleny Zastupitelstvem Zlínského kraje.

„Jsme rádi, že můžeme navázat na úspěch předchozího roku a přivítat v Zóně Holešov další nové investory. Důležité pro nás je rovněž dokončení probíhajících investičních akcí, což se nám v tuto chvíli daří. Již nyní jsou také v jednání další odkupy pozemků investory, kteří projevili zájem o parcely o rozloze více než 20 ha. Pozitivně také hodnotím vývoj prací na rozšiřování vnitřní infrastruktury, kdy bylo vydáno pravomocné stavební povolení pro stavbu střed-západ. Díky této investiční akci bude moci Strategická průmyslová zóna Holešov nabídnout vstupujícím investorům k prodeji další plně připravené plochy pro budoucí výstavbu,“ uvedla Ing. Mgr. Lucie Pluhařová, předsedkyně představenstva společnosti Industry Servis ZK, která má Zónu Holešov na starosti.

Zajímavý vývoj čeká Zónu Holešov také v druhé polovině tohoto roku, kdy by se měli do výstavby pustit investoři, se kterými byly podepsány smlouvy na začátku roku 2022.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x