Psí pamlsky a jejich bezpečnost. Jak minimalizovat rizika?

Zdroj foto: PisutKP / Shutterstock.com
Pamlsky odjakživa používáme jako způsob, kterým odměňujeme naše pejsky. I když se jedná o skvělou formu pozitivního posílení a tréninku, je důležité si uvědomit, že mohou také představovat určitá rizika, například dušení nebo alergické reakce. Jak vybrat vhodné psí pamlsky a minimalizovat tak potenciální rizika?

Vybírejte kvalitní pamlsky

Výběr správných výrobků má zásadní význam pro zajištění bezpečí vašeho psa. Velké množství komerčních pamlsků obsahuje různé ingredience, barviva a konzervační látky, které mohou vyvolat alergické reakce nebo trávicí problémy. Proto vždy čtěte etikety a vybírejte kvalitní pamlsky pro psy s minimálním množstvím umělých složek.

Tady je několik tipů pro minimalizování rizik:

Správná velikost a lámavost

Vždy dejte pozor na to, aby pamlsky byly vhodné pro velikost vašeho psa. Příliš malé mohou způsobit vdechnutí, a naopak příliš velké mohou vést až k dušení. Vybírejte takové, které jsou snadno lámavé. Tím minimalizujeme riziko, že se váš pes pokusí polykat celý kus najednou.

Volte měkčí pamlsky

Měkké pamlsky jsou obvykle bezpečnější než tvrdé, protože jsou snadněji rozžvýkatelné a lépe se tráví. Hlavně když váš pes má sklony polykat pamlsky celé, mohou být lepší volbou.

Dozor

Hlavně pokud máte mladého psa nebo štěně je dobré podávat nejen pamlsky, ale také granule pro štěňata pouze ve vaší blízkosti. To vám dovolí v případě potřeby rychle reagovat.

Čtěte etikety

Pokud je váš pes na něco alergický, pak tímto způsobem se snadno vyhnete těm, které obsahují nežádoucí alergeny.

Bezpečnost je vždy na prvním místě a jinak tomu není ani u krmení pamlsky. Vyhněte se všem potenciálním rizikům a postarejte se o to, aby tato odměna byla opravdu odměnou!

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x