Půjčky se dají rozdělit i podle doby splatnosti

I se záznamem v registru dlužníků lze získat úvěr. U nebankovních poskytovatelů máte dokonce tři možnosti. Podle toho, kolik finančních prostředků potřebujete.

I v případě, že máte záznam v registru dlužníků, můžete získat úvěr nebo půjčku. Jen máte trochu omezené možnosti. Bankovní úvěr nebo hypotéka pro vás nebude vhodná. Banka posuzuje své klienty většinou velice přísně a záznamy v registrech jsou pro ně nepřekonatelná překážka. 

Přesto se můžete podívat na webové stránky, kde je k dispozici hypoteční kalkulačka a kde získáte přehled o nabízených bankovních produktech. 

Hledat ale budete muset v oblasti, kde je k dispozici nebankovní půjčka. V případě záznamů v registrech se bude jednat s největší pravděpodobností o produkt, který najdete pod označením půjčka bez registru

  • Půjčky se rozdělují také podle doby splatnosti
  • Získat tedy můžete krátkodobou půjčku, která se vyznačuje nízkými částkami. Najít ji také můžete pod označením rychlá půjčka. Doba splatnosti se pohybuje od jednoho do třiceti kalendářních dní. 
  • U střednědobých půjček se bude jednat o částky v rozmezí několika desítek až stovek tisíc korun. Tyto úvěry jsou poskytovány na jeden měsíc až jeden rok. 
  • Dlouhodobé půjčky mají dobu splatnosti od jednoho roku a většinou tato doba nepřesáhne třicet let. V tomto případě si můžete půjčit statisícové až milionové částky. 
  1. Levnější varianta na pořízení nemovitosti

Dlouhodobé půjčky většinou klienti využívají na pořízení nemovitosti. I v tomto případě máte několik možností, jak získat vlastní bydlení. Buď vsadit na jistotu a oslovit některou realitní kancelář anebo se podívat na seznam nemovitostí, které jsou předmětem dražby. Nemovitost v dražbě je totiž v mnoha případech daleko levnější nežli klasická koupě. 

  • Je ale nutné si před započetím dražby zjistit veškeré dostupné informace o nemovitosti. 
  • Aby nedošlo po vydražení k nějakému nepříjemnému překvapení. 
  • Jedním z nich může být špatný stav, který se později nedá reklamovat
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x