Rozmarné hříčky paní Zimy

Foto: Zlin.cz
ZLÍNSKÝ KRAJ - Teď už by se mohl inspirovat i jistý Josef Lada. Zima v polovině ledna roku 2021 je to "pravé ořechové". A kdo si ještě před pár dny stýskal, že je sněhu málo, ten musí být navýsost spokojen.

Jako třeba Josef Košař z Lukova na Zlínsku. Ten se vydal do kouzelných partií nedaleko Vlčkové na Zlínsku. Muž jindy známý coby dobrá duše zlínského tržiště, kde léta nabízí své bioprodukty kořeněné úsměvem a radou, si nemohl krajinu Hostýnských vrchů vynachválit.

„Je to tu opravdu jedinečné, příroda krásná nejen teď v zimě. Když ale napadl sníh, je to ještě umocněné. Přitom na rozdíl od mnoha dalších lokalit je tu pořád poměrně málo lidí, což oceňuji nejvíce. Na běžkách jsme si se synem dali zabrat tak akorát, aby člověk neztrácel kondici. Mírná stoupání i delší sjezdy, opravdu skvělé,“ hlásil spokojenost v cíli šestikilometrového okruhu.

Husté sněžení a poměrně značné mrazy připomínají myslivcům, že je zvěř potřebuje právě teď více než kdy jindy. Zvláště noc na pondělí má být hodně chladná, sněhu je místy už půl metru.

„Podmínky skutečně náročné, je to i o naší fyzičce. Zvířatům přinesu seno, oves, kaštany, pro bažanty mám kukuřici, na hostinu ve vysokém sněhu určitě dorazí srnčí, ale také zajíci, dančí zvěř a další,“ vypočítává Miroslav Ohnút.

Příroda si hraje i s těmi, kteří mají ty nejlepší úmysly. Třeba Petr Štěpaník z Provodova vyšlapal v sobotu v obci a jejím okolí více než dvoukilometrový okruh pro amatérské běžkaře, do rána mu zase stopa zapadla. Musí chvíli počkat a až ustane sněžení, určitě ji prý obnoví.

Na mnoha místech kraje jako třeba v Karolince nebo ve Velkých Karlovicích jsou už doslova ideální podmínky pro sjezdové lyžování. „Máme na sjezdovce už metrovou sněhovou peřinu, jaká škoda, že se na ni nemůže,“ povzdechl si tamní lyžařský guru Karel Palička.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x