Tenisová reprezentantka a středoškolačka Amélie Šmejkalová: Academic School u mne vyhrála díky modernímu přístupu k výuce

Šestnáctiletá Amélie Šmejkalová je středoškolačkou. Od svých vrstevnic se však v mnohém liší. Je totiž úspěšnou českou tenisovou reprezentantkou. Svůj život se rozhodla tenisu zasvětit. Jak sama tvrdí, tento sport miluje a chce udělat maximum k tomu, aby jednou byla nejlepší.

Má za sebou již celou řadu úspěchů jak v rámci České republiky, tak i v zahraničí. To však znamená také obrovské časové nasazení a časté cestování. Ke středoškolskému studiu si proto Amélie vybrala školu, která jí umožňuje moderní styl výuky a individuální vzdělávání. Zvolila Academic School ve Zlíně, obor Ekonomika a podnikání, který studuje prvním rokem.

Proč jste ke studiu střední školy zvolila právě Academic school?

Škola mě zaujala moderním přístupem k výuce. Vždy jsem byla ve škole premiant, dostala jsem se úspěšně i na výběrové osmileté gymnázium, nicméně tenis mi zabírá značné množství času a potřebovala jsem moderní školu s on-line výukou a ve střední škole Academic School, jejímž spolumajitelem je pan Ivo Valenta, jsem našla přesně to, co potřebuji. Líbí se mi forma výuky, jsem moc spokojená.

Je těžké zvládat individuální studijní program?

Pro mě nikoliv. Jsem na tento typ studia již zvyklá z gymnázia a vyhovuje mi. Profesoři jsou velmi vstřícní a vždy se na všem domluvíme.

Vycházejí Vám učitelé a vedení školy vstříc?

Jak jsem již zmínila, všichni – jak pan ředitel, tak i vyučující jsou velmi ochotni a vstřícní. Studium je velmi příjemné.

Jakému sportu se věnujete a jakých se vám podařilo dosáhnout úspěchů?

Věnuji se tenisu. Miluji ho. Věřím, že jednou budu nejlepší. Jsem členkou reprezentace ČR, 4. hráčkou Tennis Europe do 14 let, mistryní ČR ve dvouhře i čtyrhře, vyhrála jsem několik mezinárodních turnajů (Kyjev, Barcelona apod.) Za životní úspěch považuji – kromě Mistrovství ČR – 2. místo na Masters v Evropě.

Jak náročná je pro Vás sportovní příprava – kolik času jí denně/týdně věnujete?

Příprava je velmi náročná, denně mi zabere 6-7 hodin. Zahrnuje nejen dvoufázový trénink, ale také práci na kondici, rehabilitace a ostatní. Pokud jsem na turnajích, je vše samozřejmě ještě náročnější.

Dá se sport dobře kombinovat se školou, případně narážíte na nějaká úskalí?

Jak jsem již zmínila, můj sport je opravdu velmi náročný na čas. Navíc po trénincích či zápasech bývám unavená. Je náročné se přinutit ještě pracovat na školních povinnostech.
Navíc trávím spoustu času v zahraničí na turnajích. Těchto turnajů je přibližně dvacet ročně (i více) a trvají až týden. Nicméně jsem ráda, že škola mi poskytuje veškerou pomoc a ve všem mi vychází vstříc.

Kde právě teď trávíte čas?

V současné době jsem již čtvrtým týdnem na turnajích v Jižní Americe. Jedná se o mezinárodní turnaje do 18 let. Daří se mi, jsem spokojená. Momentálně (v době rozhovoru) jsem ve čtvrtfinále turnaje v Brazílii.

Čemu byste se chtěla po ukončení střední školy věnovat?

Po skončení střední školy se chci samozřejmě profesionálně věnovat tenisu. Jelikož ale vím, že vzdělání je důležité, ráda bych po získání maturity pokračovala ve studiu vysoké školy, pravděpodobně zahraniční univerzity, se zaměřením na sport.

Co Vám během pobytu v zahraničí nejvíce schází?

Většinou mi neschází nic. Jezdím s tátou nebo se svým trenérem. Ráda cestuji, kamarády mám po celém světě. Vlastně si plním sen. Musím ale přiznat, že pokud je turnajová šňůra skutečně dlouhá jako například nyní (více než měsíc), chybí mi rodina.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x