Tipy, jak pečovat o vlasy na jaře

Jaro je nádherné období dobré nálady, když začíná kolem nás vše kvést. A samozřejmě chceme vypadat svěže a atraktivně! Konečně můžeme sundat čepici a ukázat světu svůj krásný účes, ale co když vlasy vypadají unaveně a bez života?

Po zimě jsou prameny výrazně oslabené a mnohem křehčí, proto vyžadují speciální péči o vlasy, která zahrnuje šampon, kondicionér, masku i dokonce olej na vlasy. V našem článku vám řekneme, jak pečovat o vlasy, aby získaly požadovaný luxusní vzhled a vy skutečně zazářili!

Základní pravidla pro obnovu vlasů po zimě

V různých ročních obdobích vyžadují naše vlasy různou péči. Na jaře je zvlášť důležité dodržovat několik zásad, abyste vlasům navrátili sílu a krásu:

  • Péče o vlasy začíná zevnitř, takže prvním krokem je příjem vitamínů a všech potřebných stopových prvků (zejména komplexu B, stejně jako A,E).
  • Objednejte se ke kadeřníkovi, který vás zbaví roztřepených konečků.
  • Kartáč na vlasy by měl být vyroben z přírodních materiálů.
  • Večer provádějte masáž pokožky hlavy.
  • Vybírejte přípravky pro péči o vlasy s označením na obalu „Pro poškozené vlasy“. Zahrnují ty složky, které na jaře potřebujeme nejvíce: vitamíny, výživné oleje, keratin a další.

V internetovém obchodě Makeup si mimochodem můžete rychle a pohodlně koupit přípravky pro obnovu a výživu vlasů.

Pamatujte si, že k ozdravení a obnově vlasů po zimě nestačí jeden regenerační šampon nebo balzám. K problému s poškozenými vlasy je třeba přistupovat komplexně. Nejlepší je pořídit si celou sérii produktů pro péči o vlasy, která zahrnuje:

Šampon pro obnovu vlasů. Dejte přednost tomu, který obsahuje ovocné kyseliny, arganový olej a další aktivní výživné složky. Hlavními účely šamponu je hydratace, obnova, posílení a ochrana vlasů. Vybírejte šampony s oleji, pokud byly vlasy mnohokrát chemicky ošetřené nebo barvené.

Kondicionér pro obnovu vlasů. Díky němu můžete několikanásobně zvýšit účinek použití šamponu. Kondicionéry by měly obsahovat také mastné aminokyseliny, které jsou nepostradatelné v případech, kdy vlasy jsou vyčerpané – tyto složky pronikají hluboko do struktury vlasů a aktivují tvorbu keratinu, který je zodpovědný za regeneraci poškozených oblastí. Péče o kudrnaté vlasy může zahrnovat i balzám, který učiní vlasy měkčími a usnadní rozčesávání.

Maska pro poškozené vlasy je nenahraditelný pomocník, který dokáže zázraky. Profesionální maska ​​vám poskytne zaručený výsledek a příjemnou vůni. Během let výzkumu a testování byly společnosti schopny pečlivě vybrat přísady a najít účinné formule pro všechny potřeby a typy vlasů:

  • panthenol obnovuje přirozenou keratinovou vrstvu, která posiluje vlasovou šachtu;
  • vitamín E je zodpovědný za zvlhčení vlasů a obnovení jejich síly;
  • slunečnicový extrakt vyhlazuje vlasové kutikuly a stará se o obnovu poškozených, vysušených vlasů.

Olej na vlasy. Kupříkladu arganový olej je velmi cenný a vzácný produkt, který účinně obnovuje i velmi poškozené vlasy. Arganový olej rekonstruuje strukturu vlasů, vyživuje je, hydratuje a také chrání před negativními vlivy vnějšího prostředí, jako jsou například ultrafialové paprsky. Mimochodem, pokud se rozhodnete barvit si vlasy na jaře, přidejte do barvy 6-8 kapek tohoto oleje – pak bude negativní vliv barvy na vlasy mnohem menší, barva vydrží mnohem déle a vaše vlasy budou zářit ještě jasněji.

Termoochranný sprej na vlasy. Pro neutralizaci škodlivých účinků vysoké teploty během stylingu byly vytvořeny speciální produkty pro péči o vlasy. Tepelné ochranné látky vytvářejí nejtenčí ochrannou vrstvu kolem každého vlasu a zabraňují ztrátě vlhkosti. Nejčastěji obsahují vitamíny, oleje, rostlinné výtažky, hydrolyzovaný keratin a další složky, které posilují a zvlhčují vlasy, díky čemuž jsou spolehlivě chráněny. 

--> --> --> --> -->