Trendy v oblasti tvorby webových stránek

Dobře a kvalitně zpracované webové stránky a webdesign jsou jednou z nejdůležitějších součástí vašeho online světa. V tomto světě je potřeba držet krok s ostatními a řídit se nejnovějšími trendy v oblasti tvorby webových stránek. Chcete web, který plní vaše cíle, a se kterým budete vždy o krok napřed? Pak rozhodně pokračujte ve čtení, protože se dozvíte několik skvělých trendů, díky kterým svých cílů určitě dosáhnete.

Na co byste u webu rozhodně neměli zapomenout

Rychlost načítání webu

Rychlost načítání webu je asi nejdůležitějším faktorem jeho správné funkčnosti. Je to totiž první věc, které si zákazníci na webu všimnou. Podle Googlu má rychlost načítáni vliv i na zobrazování ve výsledcích vyhledávání. Lidé údajně očekávají, že se jim stránka zobrazí do méně než dvou sekund. Tak pozor na to.

Jednoduchost a navigace

Web musí být pro zákazníka co nejjednodušší. Měl by na něm za co nejkratší čas najít to, co potřebuje. Když bude zdlouhavě hledat v rozsáhlém menu nebo pokud bude mít objednávka příliš složitých kroků, zákazníka to zkrátka odradí a z webu velmi rychle odejde.

Maximální přehlednost a relevantní obsah

Neodmyslitelnou součástí webu je text. Obsah by měl být pro vaše publikum relevantní a měl by obsahovat stručné a jasné informace, které zákazníci hledají. Lidé totiž texty většinou nečtou, ale pouze „skenují“. Proto by měl být text srozumitelný, členěný do různých nadpisů, podnadpisů a odrážek tak, aby zákazník opět našel informace co nejrychleji.

Responzivita

Toto slovo jednoduše znamená to, aby byl váš web přizpůsoben pro mobilní zařízení. Je to proto, že většina zákazníků už dnes na web přichází z mobilního telefonu. Byla by proto škoda o tyto zákazníky přijít. A teď pojďme k těm skutečným trendům.

Trendy webdesignu/vzhledu

Tmavý vzhled

Elegantně a velmi profesionálně. Takhle působí dnes velmi oblíbený tmavý design webu, který nejspíš zůstane trendy ještě nějakou dobu. Tmavý design navíc méně unavuje oči a lépe se na něj dívá.

Hravé obrázky

Současným trendem při tvorbě webu jsou různé hravé ilustrace, které vedou k lepšímu zapamatování značky a přispívají k její unikátnosti. Web tak navíc ožije, dokáže lépe upoutat a udržet pozornost zákazníka. Příkladem může být například zebra/žirafa od zonky.cz.

Retro fonty

Retro se opět vrací do módy a platí to i pro fonty. Ty dostaly nový nádech a kombinace retra s modernou se stala novým trendem. Kombinují se hlavně prvky silného písma s pestrými a výraznými barvami, které zaujmou na první pohled.

Geometrické prvky a tvary

Geometrické prvky krásně rozdělí webovou stránku do jednotlivých segmentů. Web díky tomu vypadá přehlednější a organizovanější. Geometrické prvky se dají použít pro celou stránku třeba na pozadí, pro menu a mnoho dalšího.

Jelikož jste dočetli až sem, tak vám na kvalitní propagaci určitě záleží. Tak do toho pojďte taky! Skvělý, moderní a uživatelsky přívětivý web dělají i ve Zlíně – Tvorba webových stránek Zlín.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x