Týden kultury na Valašsku letos bude. S Duškem, Polívkovou či Divadlem Bez zábradlí

Týden kultury na Valašsku se neobejde bez Jaroslava Duška. Foto: Týden kultury na Valašsku
VELKÉ KARLOVICE – Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v originálním prostředí cirkusového šapitó uprostřed Beskyd. Takový bude pátý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který se uskuteční 19. až 25. srpna ve Velkých Karlovicích. Pořádající Resort Valachy tradičně věnuje výtěžek na dobročinné účely.

Festival se uskuteční po roční přestávce, způsobené covidovou situací. Dlouho nebylo jisté, jestli ho nebudeme muset oželet i letos, a máme radost, že okolnosti jeho konání nakonec umožnily. Festival se totiž za krátkou dobu stal oblíbenou tečkou za prázdninami a příjemnou tradicí, jejíž výtěžek navíc pomáhá potřebným,“ uvedl generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla. Minulé čtyři ročníky takto pomohly částkou 750 tisíc korun.

Letošní ročník zahájí ve čtvrtek 19. srpna legendární Divadlo Bez zábradlí s představením Jistě, pane premiére s hvězdným hereckým obsazením v čele s Karlem Heřmánkem. V dalších dnech se mohou diváci těšit například na Divadlo Bolka Polívky, Ungelt, Divadlo Artur nebo spolek Frída, uskuteční se také dvě představení pro děti.

Zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno. Tradiční Čtyři dohody a Pátou dohodu letos doplní další Duškovo představení Malá Vizita.

Festival se letos koná již popáté. Vedle lákavého programu mu neobyčejnou atmosféru dodává místo konání. Speciálně kvůli této akci bude v údolí Léskové pod hotelem Lanterna opět vztyčeno cirkusové šapitó, kolem nějž vznikne párty zóna s bistro občerstvením a posezením pod širým nebem.

Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury karlovický Spa hotel Lanterna. Ubytovaní hosté mají v ceně pobytu během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj. Více informací a prodej vstupenek najdete na www.tydenkultury.cz.

Program Týdne kultury na Valašsku:

19. 8. Divadlo Bez zábradlí: Jistě, pane premiére

20. 8. Divadlo Bolka Polívky: Proslov

21. 8. Divadlo NAVĚTVI – KnihoMOLI (pro děti)

21. 8. Divadlo Artur: Kdo se bojí postele?

21. 8. Divadlo Ungelt: Vejšlap

22. 8. Divadlo loutek Ostrava: Jak šlo vejce na vandr (pro děti)

22. 8. Divadelní spolek Frída: Rapper

22. 8. Divadlo Verze: Šťastný vyvolený

23. 8. Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

24. 8. Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

25. 8. Jaroslav Dušek a Divadlo Vizita: Opi, já a ty

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x