Urychlení růstu vlasů: Metod je hned několik

Zdroj: Shutterstock.com
Kdo by nechtěl mít krásné dlouhé vlasy, na které je radost pohledět? Asi každý, nicméně růst vlasů není nijak expresní a většinou si na dlouhou kštici musí člověk poměrně dlouho počkat. Z toho důvodu se určitě vyplatí vsadit na některé prostředky, které růst vlasů dokážou nejen podpořit, ale také do značné míry urychlit. Mnohdy to jde i zcela běžnou změnou životního stylu. Podívejme se tedy na 3 tipy, že vám mohou s růstem vlasů poměrně efektivně pomoct.

Dostatek vitamínu C jako základ

Vitamín C je bezesporu velmi důležitý pro celý organismus. Jeho nedostatek se docela znatelně podepíše i na vlasech. Ty jsou na první pohled slabší, nemají fakticky žádný lesk a vypadají značně poškozeně. Typické je i nadměrné padání vlasů. Lidské tělo navíc používá vitamín C k tomu, aby si vyrobilo kolagen, který je z hlediska kvality vlasů jednou z rozhodujících složek. Tělo si samo o sobě vitamín C vyrábět nedokáže, a tak se mu vyplatí pomoct. Buď budete přijímat tento vitamín ve stravě, nebo zvolíte doplňky stravy. 

Ty správné tuky

Slovo tuk není primárně něčím, čemu byste se měli obloukem vyhýbat. Ty správné tuky vaše vlasy bezesporu potřebují. Vždyť právě ony pomáhají se vstřebáváním vitamínů a minerálů. Důležité jsou především nasycené i nenasycené mastné kyseliny. K růstu vlasů napomáhá mimo jiné také B-komplex, jenž je součástí třeba takového rybího oleje.

Dostatečné množství zinku a železa

Hodně důležitý je také příjem železa a zinku. Samotné železo je fakticky dodavatelem kyslíku směrem od buněk. Ideálním zdrojem železa je libové maso. Jinak ho lze získat i z luštěnin typu fazolí, čočky a jiných. Pro růst vlasů je velmi důležitý také zinek. V čem se nachází? Například v dýních, nízkotučných steacích nebo hořké čokoládě. Těmto potravinám se tedy nevyhýbejte!

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x