Valachy Man bude 6. a 7. srpna, užijte si legendární tritlon taky

Legendární Valachy Man se blíží! Už v pátek 6. a sobotu 7. srpna vypukne největší český veřejný triatlonový závod u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Stále máte šanci se do něj zapojit, oproti minulým ročníkům ještě jsou volná místa ve startovní listině.

„Registrace probíhají on-line přímo na webu VALACHY TOUR. Přihlásit se můžete jak na krátkou trasu, tak i na dlouhý a štafetový závod a užít si tradičně skvělou atmosféru triatlonu, který je díky kratším vzdálenostem a intervalovému startu vhodný i pro úplné začátečníky. Součástí budou tradičně i závody dětí,“ láká mluvčí závodu Martina Žáčková.

Závod se koná za standardních hygienických podmínek obvyklých u aktuálně pořádaných akcí: k účasti je třeba mít očkování, test, potvrzení o prodělané nemoci nebo si provést samotest na místě.

Valachy Man je opět rozložen do dvou dnů. V pátek budou dětské závody a závod na kratší trase, která svými kratšími distancemi láká hobíky a začátečníky. „Pro mnohé bývá krátký Valachy Man často vůbec prvním triatlonem v životě. Je to skvělá příležitost si ho vyzkoušet, už pro jeho intervalový start. Ten nám také umožňuje regulovat kumulaci závodníků na místě,“ dodal organizátor Bohuslav Komín.

Sobotní závod na dlouhé trase je určen zkušenějším sportovcům a štafetám.

„Letos nastala mimořádná situace, kdy máme přihlášeno sice dost smíšených štafet, ale v kategorii čistě ženských štafet je zatím jen jedna. Pokud se tedy ještě najde ženská trojice, která se přihlásí, má opravdu nebývalou šanci na medailové umístění,“ dodává mluvčí Martina Žáčková. Podobně velké šance mají i účastníci v „okrajových“ věkových kategoriích do 20 let a nad 60 let. Naopak nejvíce nabitá je kategorie mužů ve věku 20 až 40 let.

Zapojte se i vy, nebo se alespoň přijďte podívat na sportovní zápolení a podpořit fanděním malé i velké závodníky.

Během dne si můžete užít také příjemný den s koupáním ve vodní nádrži.

Více na www.valachytour.cz

Valachy Man

Pátek 6. 8.

11:00 – dětské závody dle věkových kategorií

15:00 – závod na krátké trase (250 m plavání, 12 km kolo, 3,5 km běh)

Sobota 7. 8.

10:00 – závod na dlouhé trase a závodu štafet (350 m plavání, 16 km kolo, 4,5 km běh)

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x