Vloni měli nebeskou svatbu, teď se manželé Frantovi vydali na nebeskou pouť

Foto: Zlin.cz a rodinný archiv
BORŠICE, HODONÍN - Byl a vlastně pořád je a bude to pár, který by mohl sloužit jako nádherný příklad vzájemné lásky, úcty a lidské dobroty. Tak, jak spolu manželé Bernard a Marie Frantovi, oba původem z Boršic zpod hradu Buchlova, příkladně žili, tak se teď společně vydali na nebeskou pouť.

Vloni 18. dubna uplynulo nádherného tři čtvrtě století od chvíle, co si na konci druhé světové války v boršickém kostele řekli své ano. Takovémuto vzácnému výročí se říká svatba korunovační neboli také nebeská. Manželé Frantovi žili dlouhá léta v Hodoníně a tam se teď také jejich nádherné životy naplnily.

Bylo to v dubnu 2015, tehdy měli v Boršicích oslavu 70 let společného života. Paní Marie dostala mimo jiné otázku, co by si počala, kdyby jí osud vzal manžela. „To se nikdy nestane, my budeme pořád spolu,“ odpověděla tehdy přesvědčivě.

O pět let později, loni v létě, kdy si mohla celá rodina – Frantovi vychovali devět dětí – připomenout ještě hezčí výročí 75 let společného života, pravil pan doktor Franta: „Víte, když se dva lidé mají opravdu rádi, překonají každou životní nástrahu i smrt.“

Jak velkou pravdu oba měli, se ukázalo před pár dny. „Během necelých tří týdnů nám odešli oba rodiče, nejdříve maminka, tatínek se za ní vydal jen o něco později, rozloučíme se s ním v Hodoníně ve středu,“ informoval nejmladší syn Josef Franta.

Paní Marie se vydala na nebeskou cestu tři dny před svými 94. narozeninami, její manžel ji doprovází v nedožitých 98 letech.

Končí tak pozemské životy dvou vzácných lidí, nikoliv ale jejich společná cesta. Tentokrát už ale jde o nebeskou pouť.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x