Volné pozemky v holešovské průmyslové zóně ubývají, investoři se chystají na další expanzi

V holešovské průmyslové zóně se chystá další výrazné rozšíření, které přinese novou dynamiku do regionálního průmyslu. Společnosti VAPOL CZ a Plastix Trade totiž představily ambiciózní plány na rozšíření svých stávajících pozemků. To posiluje důvěru nejen v samotnou průmyslovou zónu, ale také v ekonomiku a perspektivu odvětví. Kupní smlouvy na prodej pozemků byly projednány a schváleny Zastupitelstvem Zlínského kraje dne 29. dubna 2024.

U obou společností dojde k rozšíření stávající výroby o nové výrobně-skladovací haly.

„Uzavření nových kupních smluv na pozemky v naší průmyslové zóně je krok správným směrem. Podporujeme jím nejen růst a rozvoj zasídlených investorů, ale také posilujeme ekonomickou základnu celé oblasti. Tyto nové kapacity lidem přinesou další pracovní příležitosti a zvýší atraktivitu průmyslové zóny pro potenciální investory,“ uvedl předseda představenstva holešovské průmyslové zóny Radovan Macháček.

Společnost VAPOL CZ je jedním z největších dodavatelů tažných zařízení a dalších komponentů pro automobilový průmysl. V nových objektech budou umístěny automatizované kompletační prostory, vývojové středisko a prostory pro skladování. Její vedení zvolilo v roce 2022 Zónu Holešov zejména s ohledem na skvělé napojení na dálniční síť. Plocha, kterou firma obsadila, činí 1,5 ha, výstavba pak vyšla na zhruba 100 milionů korun. Společnost VAPOL je na českém trhu od roku 1991, postupně se však rozšířila i do dalších zemí (například do Maďarska v roce 2005, o 10 let později také na Slovensko). Orientuje se hlavně na velkoobchodní prodej (prodejny, servisy apod.).

Foto: VAPOL CZ

Společnost Plastix Trade se zabývá výrobou plastových dílů vakuovým tvarováním. Novým záměrem tak dojde k rozšíření stávajícího výrobního areálu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x