Vybavte se na léto novými pneumatikami Barum

Jaro je tu a s ním přichází potřeba připravit automobil na teplejší podmínky. Rozhodně byste neměli zapomenout přezout svého miláčka na letní pneumatiky. Pokud hledáte kvalitní a spolehlivé pneumatiky za přijatelnou cenu, mohou být letní pneumatiky Barum tou správnou volbou.

Historie značky Barum

Ve 20. letech 20. století docházelo k rapidnímu rozvoji automobilového průmyslu. Československo se muselo spokojit s importem drahých zahraničních pneumatik. Bratři Baťové se však rozhodli využít díru na trhu a začali vyrábět kvalitní, ale cenově dostupné pneumatiky.

V roce 1931 zahájila firma Baťa výrobu plášťů pro jízdní kola. O rok později spustili produkci pneumatik pro osobní a nákladní vozy. Zájem o pneumatiky Baťa neustále rostl, což vedlo dokonce i ke snižování jejich ceny v následujících letech.

Výroba dosáhla svého vrcholu krátce před 2. světovou válkou. Tehdy bylo vyrobeno více než 250 000 pneumatik ročně. V roce 1945 se však výroba propadla na pouhých 28 000 kusů, a to zejména kvůli nedostatku surovin.

Po válce byla továrna Baťa znárodněna a v roce 1947 se spojily tři firmy, které se zabývaly výrobou pneumatik a dalších gumárenských výrobků. Tak vznikla značka Barum, jejíž název pochází z počátečních písmen firem Baťa, Rubena a Mitas. Pod touto značkou se pak v Československu prodávaly všechny gumárenské výrobky po dobu následujících 40 let.

Nový závod v Otrokovicích přinesl rozšíření výroby

V roce 1972 byl slavnostně otevřen závod v Otrokovicích, který tehdy patřil k největším a nejmodernějším továrnám na výrobu pneumatik ve střední Evropě. Z tohoto závodu se pneumatiky Barum vyvážely do celého světa. Pneumatiky Barum samozřejmě před revolucí obouvaly také všechny vozy Škoda.

Pro zajištění konkurenceschopnosti se Barum kolem roku 1990 rozhodl spojit síly s jedním z pneumatikářských gigantů. Volba nakonec padla na koncern Continental, pod který Barum patří od roku 1993.

Dnes je Barum s téměř 5000 zaměstnanci největším zaměstnavatelem Zlínského kraje. Každoročně vyrábí více než 20 milionů pneumatik pro český i mezinárodní trh. V následujících řádcích si ukážeme, jaké pneumatiky Barum se hodí pro jaký vůz.

Barum Bravuris 5 HM: Kvalitní letní obutí v různých rozměrech

Barum Bravuris 5 HM je kvalitní letní pneumatika, která nabízí bezpečnou a spolehlivou jízdu v široké škále podmínek. Asymetrický dezén běhounu s inovativními bloky zajišťuje vynikající přilnavost a stabilitu v zatáčkách. Díky speciální směsi gumy s vysokým podílem siliky je Bravuris 5 HM navíc velmi odolná vůči opotřebení a nabízí dlouhou životnost.

Barum Bravuris 5 HM se vyrábí ve velikostech pro disky od 14″ do 21″, takže je obujete na auta napříč kategoriemi. Nejčastěji se však prodávají v rozměrech 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/45 R17.

Barum Vanis 3: Bezpečná přeprava zboží i osob

Barum Vanis 3 jsou letní dodávkové pneumatiky. Nabízejí vynikající výkon a bezpečnost v různých podmínkách a jsou ideální volbou pro profesionální řidiče a firmy, které potřebují spolehlivé obutí pro plně naloženou dodávku.

Díky vynikajícímu odvodnění a účinným žlábkům na povrchu dezénu přinášejí pneumatiky Barum Vanis 3 výbornou odolnost proti aquaplaningu. Jsou k dispozici v různých velikostech pro disky od 14″ do 17″. Nejčastěji se však prodávají ve velikostech 175/65 R14C, 195/70 R15C a 205/65 R16C.

Barum Quartaris 5: Dejte sbohem přezouvání

Pokud nechcete před zimou hledat volné místo v pneuservisu a většinou jezdíte s vozem v městských oblastech a mimo horské terény, celoroční pneumatiky Barum Quartaris 5 budou skvělou volbou.

Pneumatiky Quartaris 5 kombinují výhody letních a zimních plášťů v jednom univerzálním produktu. Jejich široké obvodové drážky a mělké lamely výborně odvádí vodu a chrání tak před nebezpečným aquaplaningem.

Směrový dezén poskytuje výbornou trakci v zimních podmínkách a zkracuje brzdnou dráhu na sněhu. To vše dělá z Quartaris 5 skvělou volbu pro ty, kteří hledají spolehlivost a všestrannost při jízdě v různých podmínkách.

Tyto pneumatiky Barum jsou vhodné pro většinu běžně prodávaných vozů, protože jsou k dispozici v rozměrech pro disky s průměrem od 13″ do 18″. Nejčastěji se prodávají ve velikostech 195/65 R15, 225/45 R17 a 225/40 R18.

Kam zajet pro pneumatiky Barum?

Pneumatiky značky Barum pro svůj vůz koupíte u kvalitních pneuservisů a dalších prodejců pneumatik. Na kompletní nabídku pneumatik Barum se můžete podívat i z pohodlí domova na e-shopu Pneuboss.cz.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x