Vyplatí se zastřešení bazénu?

Zvažujete, zda si na zahradu pořídit bazén s trvalým zastřešením? Nebo už bazén máte a nevíte, zda se vám jeho zastřešení vyplatí? V tomto článku vám předložíme několik důvodů, proč se podle nás nejedná o zbytečnou investici.

Koupací sezóna od května do září

Zastřešení se stará především o dobrou tepelnou izolaci. Voda v bazénu je přes celou sezónu teplejší, nevychládá v noci ani po pár chladnějších dnech. Samotná koupací sezóna se díky tomu prodlouží až o dva měsíce, voda při hezkém počasí vydrží příjemná od května do září. Jestliže si navíc do bazénu nainstalujete přívod teplé vody nebo ohřev, nic vám nebrání v tom, koupat se i v zimních měsících.

Méně starostí s údržbou bazénu

Na otevřenou vodní hladinu neustále dopadají mechanické nečistoty, listí z okolních stromů a poletující hmyz. Zastřešení bazénu vás tak zbaví starostí s neustálým odstraňováním těchto nečistot, vysáváním bazénového dna a ještě vám ušetří peníze za chemické přípravky, které se používají k čištění vody.

Bezpečné i pro děti

V neposlední řadě je zastřešený bazén mnohem bezpečnější, zvlášť pokud po zahradě pobíhají malé děti nebo domácí zvířata. Některá zastřešení lze dokonce uzamknout a snížit tak riziko neštěstí na naprosté minimum.

Kolik stojí zastřešení bazénu

Kolik za zastřešení zaplatíte, závisí především na velikosti bazénu a na typu zastřešení. Nejlevnějším řešením jsou přenosná zastřešení se sklolaminátovou konstrukcí, která lze použít také jako zahradní altán chránící před deštěm a větrem. Trvalá zastřešení pak seženete za cenu od 40 tisíc korun. Jedná se o nízké typy, které vám umožní v bazénu plavat, na jejich okraj už si ale nestoupnete. Luxusnější varianta, která vám dovolí pohybovat se kolem bazénu, umístit si na její okraj lehátko, nebo ji dokonce v případě potřeby zcela odsunout, vás vyjde až na dvojnásobek.

Montáž svépomocí?

Zastřešení zvládnete s trochou šikovnosti namontovat na bazén zcela sami. Z obchodu vám zpravidla dorazí ve formě stavebnice po deseti až dvaceti kusech s podrobným návodem, který stačí krok po kroku následovat. Pokud ale chcete ušetřit čas, zavolejte si specializovanou firmu, která zvládne bazén zastřešit za méně než jeden den.

Prohlédněte si širokou nabídku bazénového zastřešení na Heurece, porovnejte jejich ceny a nezapomeňte si přečíst recenze lidí, kteří už mají s produktem vlastní zkušenost.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x