Vzrušující nové koníčky: Zajímavé aktivity bez přílišného utrácení

Foto zdroj: Shutterstock 2219212455
Začít nový koníček může vést k zábavným chvílím. Možnost naučit se novou dovednost a vyzkoušet svou kreativitu může pomoci snížit stres každodenního života. Koníčky vás prakticky mohou zavést do vašeho vlastního světa, ve kterém se soustředíte pouze na danou činnost. Mohou být meditativní, katarzní a především zábavné.

Některé koníčky však mohou být poměrně drahé. To může způsobit, že daná osoba s tímto koníčkem vůbec nezačne. Existují však způsoby, jak se ponořit do daného hobby, aniž byste museli sahat hluboko do své peněženky.

Od výroby jednoduchých věcí z příze, čtení, cvičení, kreslení až po hraní na sázkových kancelářích a sázení na český sport. Zde jsou nápady, které vám pomohou nalézt nové hobby s nízkým rozpočtem:

Geocaching

Toto je skvělý koníček pro venkovní aktivity a podstupování výzev. Geocaching, moderní varianta honu za poklady, vás může stát jen váš čas. Stačí si stáhnout geocachingovou aplikaci do svého mobilního zařízení a ta vám následně ukáže směr ke skrytým keškám. Některé obsahují pouze záznamovou knihu nálezců, jiné i menší předměty. Po zaznamenání objevu kešky můžete začít s nějakou další..

Origami

Uvědomělost, kterou přináší učení se origami, je pravděpodobně nepřekonatelná žádnou jinou aktivitou. Potřebujete jen papír, návod a můžete začít. Specializované papíry poskytnou lepší výsledky, ale když se nejprve učíte, postačí jakýkoliv druh papíru. Na začátku se můžete naučit skládat labuť, žábu nebo třeba štěně.

Barvení, kreslení a psaní do deníku

Pokud hledáte další nápady, jak uniknout hluku světa a přejít do svého nitra, můžete se věnovat uměleckým činnostem. A to bez vstupní investice. Abyste vyjádřili sami sebe, není potřeba nakoupit hned ty nejdražší barvy, plátna, tužky nebo nástroje. Bohatě postačí takové, které máte doma.

Můžete vzít levný skicář, tužku a začít kreslit po jak dlouho budete chtít. Barevné knihy pro mindfulness jsou populární a zaznamenávání si svých myšlenek mohou být skvělé každodenní činnosti.

Sázení na sporty

Sázení na sport není pro každého. Jedná se o aktivitu, která je vhodná pro každého, kdo si dokáže sázení na sporty užívat bez toho, aniž by se stal na této aktivitě závislý nebo utrácel příliš mnoho peněz. Tato aktivita tak může být zábavná a a dokáže vás vtáhnout do daného sportovního utkání ještě o něco více.

Je důležité si uvědomit, že sázení na sport není zdrojem příjmů nebo řešením finančních problémů. Mělo by být provozováno jako volnočasová činnost, na kterou utrácejte pouze peníze, které si můžete dovolit ztratit. Pro ty, kteří přistupují k sázení na sport rozumně, může tato aktivita představovat velice zajímavou volnočasovou činnost, která vám umožňuje otestovat své sportovní znalosti a predikce. V případě, že budou správné, se poté můžete těšit na zasloužené výhry. Sázení na sport může být skutečně téměř zdarma v momentě, kdy využíváte sázkové bonusy poskytované sázkovými kancelářemi, sázky bez rizika či programy věrnosti. Přesto je správa vašeho zůstatku klíčová.

Pozorování ptáků

K pozorování ptáků, také známému jako Twitching, nepotřebujete mnoho. Možná levné dalekohledy nebo monokulár a referenční knihu. Vezměte si s sebou telefon, posaďte se tiše na zahradě nebo v místním parku a trpělivě sledujte a pozorujte všechny okolní ptáky. Tuto činnost můžete snadno rozšířit procházkami za pozorováním ptáků do nových oblastí.

Cvičení

Nemusíte navštěvovat posilovnu nebo kupovat spoustu vybavení, abyste byli fit. Například taková chůze funguje fantasticky a k běhu nepotřebujete nic víc než obuv.

Existuje mnoho online videí, u kterých můžete cvičit. Jednoduchá, ale náročná cvičení s vlastní váhou těla, kalistenika, jóga nebo pilates mohou být skvělými způsoby, jak začít cvičit bez nutnosti utrácet za vstupné do posiloven.

Urbex a lov na duchy

Prozkoumávání strašidelných a opuštěných míst představuje v současné době velice oblíbenou aktivitu. Vydání se mimo zaběhnuté cesty a do míst, která byla zapomenuta, jako je zkoumání opuštěných budov a tunelů, se nazývá Urbex neboli Urban Exploration (v českém jazyce též někdy jako infiltrátorství). Podobně lidé také hledají duchy na děsivých opuštěných místech.

Tyto aktivity vyžadují základní vybavení jako baterka, rukavice, lékárnička, ochranné brýle a roušk. Samozřejmě budete chtít vzít sebou i telefon na fotky, videa či navigaci. Buďte ohleduplní k jakýmkoliv značkám zákaz vstupu a co možná nejvíce se dožadujte povolení ke vstupu.

Pletení a háčkování

Abyste začali s pletením nebo háčkováním, nepotřebujete mnoho materiálů. Základní pár jehlic nebo háček a klubko příze představují vše, co můžete k začátku potřebovat. Je také dobrý nápad navštívit second handy, abyste našli levnější přízi. Následně můžete začít procvičovat a rozšiřovat svou sadu stehů. Od jednoduchých šál, čepic až po podtácky – existuje spousta možností pro začátečníky.

Rodinná historie

Nikdy jste se neptali na historii své rodiny? Výzkum vašeho rodokmenu může být obrovským zjištěním a aktivitou, pomocí které odhalujete nové příběhy a spojení. Za malý poplatek můžete získat přístup k online výzkumu. Místní knihovny a genealogické skupiny vám navíc mohou pomoci na vaší cestě.

Závěrem

Abyste si mohli užít svůj volný čas, nemusíte hledat koníčky, které jsou drahé. Na začátek tak ani nejde o to koupit nejnovější, nejdražší vybavení, jako spíše o zážitek z něčeho nového. Účelem koníčku je spojit osobní růst, uvolnění, mindfulness, intelektuální stimulaci a fyzické zdraví. Tak začněte objevovat a zkuste to s omezeným rozpočtem!

--> --> --> --> -->