Zahrádky, brunch, koncerty i kurzy vaření: květen na Obchodňáku bude pestrý

ZLÍN - Obchodní dům Zlín není jen místem moderního nakupování. Vyrazit sem můžete také za zábavou nebo relaxací. Nechejte se inspirovat nejnovějšími tipy, které vám určitě zpříjemní volný čas.

Užijte si sezónu zahrádek a pikniků

Sezóna zahrádek je zase tu! Přijďte si také posedět u dobrého jídla a pití. U Obchodního domu můžete vybírat hned ze tří zahrádek: u Baru 1931, pivní restaurace Budvarka a cukrárny a kavárny Delikana. Díky zastřešení posedíte i při horším počasí. Čepované pivo, šálek voňavé kávy, dezert i oběd či večeře na čerstvém vzduchu mají své kouzlo.

Navíc hned vedle Obchodňáku je skvělé místo k neformálnímu posezení a pikniku – Gahurův prospekt. Vybavte se něčím z nabídky rychlého občerstvení v Kornuterii a u pekařského pultu Bistrotéky Valachy a pak se uvelebte na měkkém trávníku. Super svačinou s sebou jsou i oříšky a sušené ovoce z Veselé veverky.

Novinka: kávu s sebou vám připraví nejen v Bistrotéce, Delikaně či Budvarce, ale také v obchůdku Víno To Go. Od 4. 5. je v prodeji opět oblíbená zmrzlina vlastní výroby v Kornuterii.

Novinka: brunch v Galerii Desítka

V neděli 8. května se Galerie Desítka stane místem konání 1. brunche Bistrotéky Valachy. Skvělá příležitost pro ty, kteří si rádi užívají delší stolování a jídlo jako společenskou událost – ať už ve dvou, nebo s přáteli či rodinou! Brunch začne v 10 hodin a od nabídky snídaně plynule přejde v oběd, včetně nabídky dezertů a nápoji v ceně. Atmosféru podtrhne krásný výhled z desátého poschodí na Zlín a živý hudební podkres. Zbývají poslední volná místa, na další termín se můžete v září.

Virunga opět přijede: 1. a 2. května

Skvělé exotické ovoce z Afriky a Indonésie opět dorazí do Zlína. Stánek Virunga plný čerstvého ovoce, ale i sirupů, koření a dalších zajímavostí najdete tradičně v obchodní pasáži a to 1. a 2. května.

Big Band zahraje u Obchodňáku

Ve středu 4. května od 18 hodin zahraje u Obchodního domu k poslechu i tanci Big Band Zlín. Známá zlínská legenda se vrací po dvouleté pauze, buďte u toho! Akce se koná ve venkovním párty stanu. Více informací.

Hudební večery v Bistrotéce

I v květnu láká Bistrotéka Valachy na oblíbené hudební středy. Nenechte si ujít od 17 do 20 hodin:

11. 5. Bolek Vjaclovský

25. 5. Markéta Vodičková & Štěpán Holík

Večerní menu ve všední dny za 115 Kč

Nechce se vám večer vařit, ale rádi byste si pochutnali na teplé a poctivé večeři jako od maminky? Zajděte si na Domácí večeři do Bistrotéky Valachy. Večerní menu přináší každý všední den od 17:30 polévku a dvě hlavní jídla ve stylu poctivé domácí klasiky.

Zvýhodněné středy v Budvarce

Pivní restaurace Budvarka láká na „trojkové středy“. Ve středu je čepovaný Budvar 33 za příznačných 33 Kč. K tomu můžete využít slevu 33% na specialitu dle aktuální nabídky.

Květiny ke Dni matek z House Deco

Nezapomeňte, že 8. května je Den matek! Objednejte si včas kytici nebo květinový box z květinářství House Deco & Flowers.

Degustační čtvrtky v Baru 1931

Skvělá příležitost pro milovníky kvalitních destilátů! Čtvrtky v Baru 1931 jsou zasvěceny tematickým degustacím. A v pátky se pak můžete těšit na muziku.

5. 5. Royal Cocktails Menu

12. 5. We love Gin & Tonic

19. 5. Whiskies of the World – The Blend

26. 5. Degustace rumů z Latinské Ameriky

Happy hours masáže: 80 minut za 50

Dopřejte si kvalitní odpočinek a zajděte si na thajskou, ayurvédskou nebo khmerskou masáž do Fyzio Garden. Navíc vždy od 10 do 16 hodin platí akce happy hours: masáž v délce 80 minut za cenu 50 minut! Rezervovat můžete na www.fyziogarden.cz.

Thajsko i kvasový chléb: navštivte Školu vaření

Baví vás vaření? Vyberte si některý z nabídky kurzů ve Škole vaření Bistrotéky Valachy a přijďte načerpat nové zkušenosti. V květnu je ještě místo na kurzech:

8.5. Thajská kuchyně II.

11. a 24. 5. Letní grilování

15. a 29. 5. Kurz pečení kvasového chleba

17. 5. Ryby a mořské plody

Ze života v Obchodním domě

  • Už se chystáte na dovolenou? V Tourist centru před cestou můžete využít službu směnárny a také tu prodávají dálniční známky.
  • Na podzim přibude v Obchodním domě další novinka: ve 2. podlaží se můžete těšit na lékárnu Lemon.
  • Na začátku června se před Obchodňákem uskuteční Burger street festival.

Salvador Dalí v Galerii Desítka

Prázdninový čas v Obchodním domě letos opět zpestří unikátní událost. Po loňské úspěšné výstavě obrazů Zdeňka Buriana ovládne tentokrát Galerii Desítka v 10. podlaží Obchodního domu legendární Salvador Dalí. Zahájení výstavy ve spolupráci s Galerií Artrium je plánováno na začátek června. Více již brzy na www.obchodnidum.cz

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x