Zlínský kraj zve na gastrofestival a Dny hasičů na Výstaviště Kroměříž

Chutě Zlínského kraje a Dny hasičů. Hned dvě akce v tomto měsíci připravuje Zlínský kraj ve spolupráci s Výstavištěm Kroměříž. Gastrofestival plný dobrého jídla, zábavy a koncertů se uskuteční v pátek a v sobotu 17. a 18. května. Pro všechny návštěvníky je vstup zdarma. Následující víkend se pak na výstavišti představí profesionální a dobrovolní hasiči se svou technikou.

Chutě Zlínského kraje

Na gastrofestivalu Chutě Zlínského kraje se mohou návštěvníci těšit na oblíbené foodtrucky, vinařskou uličku, prodejce regionálních potravin i live cooking show šéfkuchaře Romana Pauluse nebo finalisty soutěže MasterChef 2023 Jakuba Menšíka. Svou kuchařku tady představí Markéta Hrubešová a o své tipy a zážitky z putování po restauracích se podělí tvůrce Gastromapy Lukáš Hejlík.

„Před očima návštěvníků budou vařit také začínající talentovaní kuchaři během soutěže Mistrovství Zlínského kraje ve vaření středních škol. Na to se velmi těším a jsem rád, že se nám školy podařilo dostat na jedno místo s už zaběhlými regionálními producenty a profesionály z gastronomie, u kterých se mohou inspirovat, získat kontakty a motivaci do dalšího vzdělávání,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Program doplní ukázky lidových tradic a řemesel i prezentace regionálních turistických míst. Na podiu vystoupí také řada interpretů v čele s kapelou Mňága a Žďorp.

Dny hasičů Zlínského kraje

O týden později, v pátek 24. a v sobotu 25. května, zaplní výstaviště stovky kusů hasičské techniky.  Během Dnů hasičů Zlínského kraje si návštěvníci budou moci prohlédnout velkokapacitní cisterny, výškové plošiny i vyprošťovací speciály, chybět nebudou ani historické kousky. Při této příležitosti také předá hejtman Radim Holiš pamětní medaile a záslužná vyznamenání dobrovolným a profesionálním hasičům ze Zlínského kraje.

„Hasiče oceňujeme každoročně už od roku 2006. Za tu dobu kraj ocenil téměř sedm set hasičů, a to od těch nejmladších za jejich úspěchy v požárním sportu, až po ty zasloužilé, kteří mají za sebou desítky let aktivní činnosti,“ vysvětlil hejtman.

Součástí dvoudenního programu budou také ukázky hasičské činnosti a požárního sportu, které doplní hudební vystoupení.

„Nesmírně zajímavé budou například ukázky zásahu proti ohni, dynamické zásahy hasičů lezců a záchrana osob z výšky. Simulace boje proti nebezpečným látkám, vyproštění z automobilu po nehodě nebo jednotka se specializací na řezání vodním proudem Cobra,“ upřesnil další program ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Program odstartuje oba dny v 9 hodin ráno, v pátek potrvá do 18 hodin, v sobotu až do 22 hodin. Vstupné přijde dospělé na sto korun, děti mají vstup zdarma.

Podrobné informace najdete na: www.vystavistekromeriz.cz

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x