ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Občané bojující za své byty a lékaři bojující za svou polikliniku. Tyto dva tábory se vytvořily v Rožnově poté, co se tamní zdravotníci dozvěděli, že fi rma Immobilien Pirker Reality (dále jen IPR) žalující město o byty a další majetek za stovky milionů by jako mimosoudní kompenzaci mohla mimo j...

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Občané bojující za své byty a lékaři bojující za svou polikliniku. Tyto dva tábory se vytvořily v Rožnově poté, co se tamní zdravotníci dozvěděli, že fi rma Immobilien Pirker Reality (dále jen IPR) žalující město o byty a další majetek za stovky milionů by jako mimosoudní kompenzaci mohla mimo jiné chtít městskou polikliniku.

Na prosincovém zastupitelstvu města dokonce vystoupil rozhořčený interní lékař Milan Mikuš. „Nesmíme dopustit vydání majetku gaunerům. Domnívám se, že není rozumné postupovat jinak, než spojit síly se zastupiteli a vedením města,“ hlásal na zasedání Mikuš. Ačkoliv ho starosta Jaroslav Kubín (SNK) ujišťoval, že radnice polikliniku nehodlá vydat, on tomuto tvrzení příliš nevěnoval pozornost a stále opakoval: „Jim nejde ani tak o byty jako o komerční majetek, kterým je třeba poliklinika.“

Mikušův proslov však pobouřil mnohé Rožnovany, kteří jeho slova odsoudili. „Lékařům jde nejspíše jen o vlastní blahobyt. Kdyby polikliniku vlastnila soukromá společnost, pak by si připlatili na nájemném, a z toho mají největší strach. Vždyť oni mají kde bydlet,“ shodovali se Rožnované.

Vydání polikliniky v rámci mimosoudního vyrovnání se prozatím brání i místostarostka Markéta Blinková (ODS). „Zatím jsem opravdu proti, protože je to městské zařízení poskytující komplexní služby, a to nejen místním, ale i lidem z okolních obcí mikroregionu,“ sdělila Blinková.

Poliklinika má v současnosti tolik zastánců nejen mezi zastupiteli, ale i veřejností, která své oblíbené lékaře bude bránit, že nejspíše navždy zůstane ve vlastnictví Rožnova. Tím se však problém s byty rozhodně nevyřeší. Když totiž rozsudek okresního soudu potvrdí i soud krajský, pak Rožnovanům a potažmo i radnici nastanou nečekaně horké chvíle. Společnost IPR totiž bude přinejmenším požadovat majetek za 300 milionů Kč.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x