Ve Zlínském kraji je po povodních v pohybu půda na 15 místech

ZLÍN - Krizový štáb Zlínského kraje eviduje ke středečnímu dopoledni celkem 15 aktivních sesuvů půdy. Mluvčí kraje Milan Plesar agentuře Mediafax oznámil, že se nacházejí na Valašskomeziříčsku, Zlínsku a Kroměřížsku. Největší nebezpečí hrozí podle krizového štábu v obci Lidečko nad vodovodním přivaděčem,...

ZLÍN – Krizový štáb Zlínského kraje eviduje ke středečnímu dopoledni celkem 15 aktivních sesuvů půdy. Mluvčí kraje Milan Plesar agentuře Mediafax oznámil, že se nacházejí na Valašskomeziříčsku, Zlínsku a Kroměřížsku.

Největší nebezpečí hrozí podle krizového štábu v obci Lidečko nad vodovodním přivaděčem, kde existuje reálné riziko mohutného sesuvu svahu do údolí řeky Senice. Sesuv tu byl už v pohybu při povodních v roce 1997 a 2006.

Hned dva sesuvy půdy registrují v Halenkovicích, a to v lokalitě U Svatých a v části zvané Kržle. V prvním místě ohrožuje sesuv rodinný dům, v dalším pak rekreační objekt. V Kelníkách poškodil sesuv půdy silniční příkop a zdeformoval odvodňovací prvek. V Koryčanech je kvůli sesuvu omezen průjezd po silnici spojující Kroměříž s Kyjovem. Ve Valašském Meziříčí zase za obchodním domem Janča může sesuv půdy ohrozit plynovod a kanalizaci. Sesuvy evidují i v Ústí u Vsetína, ve valašskomeziříčských místních částech Juřinka, Hulinka a v Poličné pod Kotlinou či v obci Vidče. Tam jsou ohroženy tři chaty, rodinný dům i zahrady a další pozemky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x