Otec dluží svým dětem z Valašskomeziříčska přes sto tisíc korun

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Přes sto tisíc korun už dluží jedenačtyřicetiletý muž z Kopřivnice svým dvěma synům a dceři, kteří žijí na Valašskomeziříčsku. Na výživu svých dětí nepřispívá od roku 2006, agentuře Mediafax to sdělila policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Měsíčně má muž na své tři děti poukazov...

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Přes sto tisíc korun už dluží jedenačtyřicetiletý muž z Kopřivnice svým dvěma synům a dceři, kteří žijí na Valašskomeziříčsku. Na výživu svých dětí nepřispívá od roku 2006, agentuře Mediafax to sdělila policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Měsíčně má muž na své tři děti poukazovat jejich matce tři tisíce korun. „Na závazek ale zapomíná a k červnu už dluží 102 tisíc korun,“ podotkla Brousilová. Za neplnění povinnosti hrozí dlužníkovi až dva roky vězení.

Není ale sám, proti komu policie zahájila trestní stíhání. Svým dětem dluží i sedmatřicetiletý muž ze Vsetína, a to přibližně 50 tisíc korun. „V tomto případě jde o recidivistu, který byl v minulosti za přečin zanedbání povinné výživy již odsouzen. Na jednoho ze svých synů dluží přes 20 tisíc, na druhého rovných 30 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Od počátku letošního zaevidovali vsetínští policisté asi 95 podobných případů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x