UPDATE: U Valašského Meziříčí zahynul po srážce auta s vlakem muž, další dva jsou zranění

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - (Zprávu jsme rozšířili o aktuální informace v 1., 2. a 3. odstavci) Tragická nehoda se stala ve středu v podvečer v Brankách u Valašského Meziříčí, po srážce osobního vlaku a auta tu zahynul jeden muž. Agenturu Mediafax o případu informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček s tím, že jeho ...

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – (Zprávu jsme rozšířili o aktuální informace v 1., 2. a 3. odstavci)

Tragická nehoda se stala ve středu v podvečer v Brankách u Valašského Meziříčí, po srážce osobního vlaku a auta tu zahynul jeden muž. Agenturu Mediafax o případu informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček s tím, že jeho dva spolucestující jsou těžce zranění.

Neštěstí se stalo krátce před 19. hodinou. Jeden muž na místě zemřel, další dva muži, kteří cestovali v osobním autě značky Opel, jsou velmi vážně zraněni. Podle Mitáčka je jeden z nich dokonce v kritickém stavu. Mluvčí krajské záchranky Petr Olšan doplnil, že záchranáři si na pomoc přivolali i vrtulník z Ostravy.

Doprava byla na železnici zastavena. Pro cestující z osobního vlaku, který mířil z Hulína do Valašského Meziříčí, přijel náhradní autobus. Další vlak má stanicí projet krátce před 21. hodinou.

Nejde však o jedinou takovou událost na Valašskomeziříčsku. Takřka ve stejnou dobu totiž pod vlak vjel osmiletý kluk, a to ve Valašském Meziříčí v ulici Zámecká. Událost se podle policejní mluvčí Ludmily Brousilové stala na přechodu pro chodce, který vede přes koleje. „Hoch je podle prvotních informací na koloběžce a zatím z nejasných důvodů vjel pod vlak. Ten ho odhodil na další vlak, který jel po druhé koleji,“ podotkla Brousilová. Podle Olšana utrpělo dítě poranění hlavy, se kterým ho záchranáři převezli na chirurgii do valašskomeziříčské nemocnice. „Po příjezdu byl chlapec při vědomí a komunikoval,“ dodal Olšan.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x