CCS: Pohonné hmoty ve Zlínském kraji zdražily

ZLÍN - Ve Zlínském kraji se za poslední týden ceny pohonných hmot zvýšily, litr benzínu je za 32,53 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzín Natural 95 šel v kraji s cenou nahoru o 30 haléřů na 32,53 koruny za litr. V celé ČR se proti minulému týdnu jeho cena zvedla o 36 haléřů n...

ZLÍN – Ve Zlínském kraji se za poslední týden ceny pohonných hmot zvýšily, litr benzínu je za 32,53 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzín Natural 95 šel v kraji s cenou nahoru o 30 haléřů na 32,53 koruny za litr. V celé ČR se proti minulému týdnu jeho cena zvedla o 36 haléřů na 32,35 Kč/l.

V rámci kraje prodávají nejlevnější Natural 95 ve Vsetíně a okolí, v průměru za 31,88 Kč/l. To je o sedm haléřů méně než před týdnem. Vsetínsko je jediným regionem, kde benzín zlevnil. A také jediným regionem, kde se litr benzínu drží pod hranicí 32 korun. Nejdráž je na Zlínsku a Uherskohradišťsku, kde za litr benzínu pumpaři chtějí 32,67 Kč.

Cena za litr nafty v kraji za poslední týden vzrostla o 42 haléřů na 31,55 koruny. Republikový průměr se zvýšil o 45 haléřů na 31,20 koruny za litr.

V kraji je i nafta nejlevnější na Vsetínsku, v průměru se zde tankuje za 30,93 Kč/l. Cena za litr se proti minulému týdnu zvýšila o osm haléřů. Pod hranicí 31 korun se netankuje už v žádném dalším okrese. Nejdráž je na Uherskohradišťsku, kde se za litr pumpařům platí průměrně 31,92 Kč.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k 15. dubnu 2007 tvořilo zhruba 2240 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x