Kongresové centrum ve Zlíně bude provozovat město

ZLÍN - Zlínská radnice zrušila výběrové řízení na provozovatele kongresového centra, provozu se ujme sama. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí města Marie Masaříková. Provozovat centrum doporučil městu Úřad regionální rady i externí poradci. "Rozhodnutí je zlomové, zásadní a neočekávané, ale na druhou stranu ho v...

ZLÍN – Zlínská radnice zrušila výběrové řízení na provozovatele kongresového centra, provozu se ujme sama. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí města Marie Masaříková.

Provozovat centrum doporučil městu Úřad regionální rady i externí poradci. „Rozhodnutí je zlomové, zásadní a neočekávané, ale na druhou stranu ho vítám, zjednoduší to například kontrolu financí,“ uvedla zlínská primátorka Irena Ondrová (ODS).

Město tak bude moci přímo řídit provoz kongresového centra, bude mít maximální kontrolu nad provozem i dodržováním všech podmínek stanovených poskytovatelem dotace, bude moci přímo pronajímat a příjmy z nájemného budou příjmy města. „Na radnici vytvoříme nové oddělení, které se bude jmenovat Kongresové centrum Zlín – organizace města a bude také vypsáno výběrové řízení na vedoucího tohoto oddělení. Původní výběrové řízení na pozici ředitele společnosti Kongresové centrum Zlín bylo totiž zrušeno, protože v tuto chvíli nemá opodstatnění,“ doplnila Ondrová.

V centru by mělo najít práci kolem dvacítky lidí, vytvoření nových pracovních míst je navíc součástí podmínek pro získání dotace.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x