CCS: Ceny pohonných hmot ve Zlínském kraji stagnovaly

ZLÍN - Ve Zlínském kraji se za poslední týden ceny pohonných hmot téměř nezměnily, litr benzínu zlevnil o haléř. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzín Natural 95 šel v kraji s cenou dolů o jeden haléř na 32,52 koruny za litr. V celé ČR se proti minulému týdnu jeho cena snížila o...

ZLÍN – Ve Zlínském kraji se za poslední týden ceny pohonných hmot téměř nezměnily, litr benzínu zlevnil o haléř. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzín Natural 95 šel v kraji s cenou dolů o jeden haléř na 32,52 koruny za litr. V celé ČR se proti minulému týdnu jeho cena snížila o čtyři haléře na 32,31 Kč/l.

V rámci kraje prodávají nejlevnější Natural 95 ve Vsetíně a okolí, v průměru za 32,01 Kč/l. To je o 13 haléřů více než před týdnem. Nejdráž je na Zlínsku, kde šel benzín s cenou nahoru o 20 haléřů na 32,87 Kč/l.

Cena za litr nafty v kraji za poslední týden vzrostla o čtyři haléře na 31,59 koruny. Republikový průměr se zvýšil o jeden haléř na 31,21 koruny za litr.

V kraji je i nafta nejlevnější na Vsetínsku, v průměru se zde tankuje za 30,94 Kč/l. Cena za litr se proti minulému týdnu zvýšila o jeden haléř. Pod hranicí 31 korun se netankuje už v žádném dalším okrese. Nejdráž je na Uherskohradišťsku, kde se za litr pumpařům platí průměrně 31,97 Kč.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k 15. dubnu 2007 tvořilo zhruba 2240 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x