Poruchový vodovod v Otrokovicích se dočká opravy

OTROKOVICE - Otrokovická radnice se rozhodla nechat opravit poruchový vodovod v rekreační oblasti Štěrkoviště. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková. Původně měl vodovod sloužit jen sezonně, nyní je část rekreačních objektů celoročně obydlená. I když byl vodovod v roce 1981 vybudovaný ...

OTROKOVICE – Otrokovická radnice se rozhodla nechat opravit poruchový vodovod v rekreační oblasti Štěrkoviště. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.

Původně měl vodovod sloužit jen sezonně, nyní je část rekreačních objektů celoročně obydlená. I když byl vodovod v roce 1981 vybudovaný podle tehdejších technických norem, začala z něj unikat voda. Značné ztráty vody prodražují provoz celé rekreační oblasti Štěrkoviště, navíc časté poruchy vyžadují další investice do oprav.

„Vodovod jsme se rozhodli nechat opravit takzvanou bezvýkopovou technologií, spočívající v očištění vnitřních částí potrubí a následném vsunutí nového polyethylenového samonosného potrubí. Tím bude minimalizována většina výkopových prací, vyhneme se poškození chodníků, skládek zeminy i úpravě terénu. Pomocné pracovní jámy budou prováděny v lomech trasy a na přípojkách k jednotlivým objektům,“ podotkla Krupková.

Práce by měly být zahájeny v září, aby byla minimálně omezena letní sezona na Štěrkovišti. Předběžné náklady byly vyčísleny na 1950 tisíc korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x