Doplněno: Zlínský soud bude znovu projednávat případ přepadení banky ve Zlíně-Malenovicích

ZLÍN - (Zprávu jsme aktualizovali ve 3 a 4. odstavci o informace od soudu.) Krajský soud ve Zlíně začal ve čtvrtek znovu přezkoumávat případ Chorvata Borna Jelači (46), kterého letos v březnu už jednou odsoudil a potrestal šestiletým vězením za přepadení Komerční banky ve Zlíně-Malenovicích. Muž se odvolal k Vrchnímu ...

ZLÍN – (Zprávu jsme aktualizovali ve 3 a 4. odstavci o informace od soudu.)

Krajský soud ve Zlíně začal ve čtvrtek znovu přezkoumávat případ Chorvata Borna Jelači (46), kterého letos v březnu už jednou odsoudil a potrestal šestiletým vězením za přepadení Komerční banky ve Zlíně-Malenovicích. Muž se odvolal k Vrchnímu soudu a ten případ vrátil zpět do Zlína.

Podle obžaloby měl Borna Jelača přepadnout pobočku Komerční banky v Malenovicích loni 11. května. Vrchní soud v Olomouci ale dospěl k názoru, že vynesení verdiktu bylo předčasné a nařídil provést další dokazování.

Předmětem dalšího dokazování byla například pachová stopa, kterou po sobě Jelača na místě činu zanechal. Tvrdil totiž, že tam mohla zůstat týden, kdy v malenovické bance byl před osudnou událostí naposledy. Soudkyně proto ve čtvrtek vyslechla uklízečku banky, která potvrdila, že denně v bance vytírá, a to i jednotlivé přepážky, navíc dezinfekčním prostředkem. Podle znalce se pachová stopa nemohla za takových podmínek na místě zachovat týden.

Soud byl nakonec odročen na 20. srpna. Do té doby chce soud znát výsledky testu, zda se mohl Jelača dostat z Malenovic do Zlína za 20 minut. Právě 20 minut po přepadení banky v Malenovicích totiž Jelaču zachytily bezpečnostní kamery ve Zlíně.

Když lupič přepadl banku, maskoval se parukou, slunečními brýlemi a na obličeji měl nalepenou náplast. Pokladní dal jen lístek, na kterém stálo: Toto je přepadení, nevolejte policii a nedávejte do peněz barvu. Ženě za přepážkou pak ještě pohrozil pistolí, kterou ukrýval v podpaží. Pokladní mu vydala 518 tisíc korun.

Jelača ale svou vinu popírá a tvrdí, že v malenovické bance vůbec nebyl. Muže usvědčily zejména pachové stopy na místě činu a fakt, že ho poznala pokladní i další pracovnice banky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x