V bývalé sýpce v Kunovicích začala fungovat knihovna i centrum pro seniory

KUNOVICE - V Kunovicích otevřeli v areálu Panského dvora v objektu bývalé sýpky nové Komunitní centrum. Agentuře Mediafax to ve středu sdělil mluvčí Zlínského kraje Milan Plesar. Nová dvoupodlažní budova poslouží jako prostor pro městskou knihovnu s čítárnou a centrum pro matky s dětmi, to vše v prvním podlaží. V pa...

KUNOVICE – V Kunovicích otevřeli v areálu Panského dvora v objektu bývalé sýpky nové Komunitní centrum. Agentuře Mediafax to ve středu sdělil mluvčí Zlínského kraje Milan Plesar.

Nová dvoupodlažní budova poslouží jako prostor pro městskou knihovnu s čítárnou a centrum pro matky s dětmi, to vše v prvním podlaží. V patře pak bude sídlit druhá část knihovny nabízející mimo jiné také připojení k internetu a své místo zde naleznou také kunovičtí senioři, kteří se zde budou moci pravidelně scházet.

Rekonstrukce budovy Komunitního centra je druhou ze tří etap celkové obnovy Panského dvora, který je od roku 1994 kulturní historickou památkou. Výstavba Komunitního centra stála 24,4 milionu korun, přičemž 17 milionů korun tvořila dotace z EU a zbylé finanční prostředky ve výši 7,4 milionu korun poskytlo ze svého rozpočtu město Kunovice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x