Mezi Koryčany a Jestřabicemi vznikla provizorní cesta, sloužit bude autobusům a záchranářům

KORYČANY - Za přibližně 400 tisíc korurn nechalo Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje vybudovat provizorní štěrkovou cestu v těsné blízkosti uzavřeného úseku silnice II/432 mezi Koryčany a Jestřabicemi. Agentuře Mediafax to ve středu uvedl ředitel společnosti Bronislav Malý. Cesta bude sloužit jako objízdná tr...

KORYČANY – Za přibližně 400 tisíc korurn nechalo Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje vybudovat provizorní štěrkovou cestu v těsné blízkosti uzavřeného úseku silnice II/432 mezi Koryčany a Jestřabicemi. Agentuře Mediafax to ve středu uvedl ředitel společnosti Bronislav Malý.

Cesta bude sloužit jako objízdná trasa pro linkové autobusy, vozidla záchranných služeb a automobily se zvláštním povolením koryčanského městského úřadu.

Provizorní objízdná trasa je dlouhá asi 100 metrů, široká tři metry a byla vybudována v terénu na sousedním pozemku se souhlasem jeho majitele. Povrch je tvořen štěrkovou drtí a vyfrézovanou živičnou drtí. Linkovým autobusům, vozidlům integrovaného záchranného systému a zejména místním občanům, pokud získají povolení Městského úřadu v Koryčanech, zkrátí tato provizorní cesta dosavadní objízdnou trasu o několik kilometrů. Pro vozidla do hmotnosti 3,5 tuny je jinak stanovena objížďka přes Vřesovice, Osvětimany, Kyjov. Nákladní automobily by měly uzavřený úsek objíždět odklonem po silnici I/50 a přes Boršice a Kyjov.

Silnice mezi městem Koryčany a jeho místní částí Jestřabice byla poškozena podmáčením terénu a následným sesuvem na přelomu letošního května a června. Zajištění opravy poškozené silnice se předpokládá do konce října tohoto roku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x