Výrobce chlazených jídel Šotola skončil v konkurzu

HOLEŠOV - Krajský soud v Brně poslal do konkurzu společnost Šotola Group, která v Roštění u Holešova produkovala chlazená jídla. Agentura Mediafax to v neděli zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku. Soud poslal firmu do konkurzu, aniž by proběhla schůze věřitelů. Společnost totiž nesplňuje podmínky pro p...

HOLEŠOV – Krajský soud v Brně poslal do konkurzu společnost Šotola Group, která v Roštění u Holešova produkovala chlazená jídla. Agentura Mediafax to v neděli zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku.

Soud poslal firmu do konkurzu, aniž by proběhla schůze věřitelů. Společnost totiž nesplňuje podmínky pro povolení reorganizace, její obrat v předchozím účetním období nedosáhl částky 100 milionů korun.

Firma byla v insolvenčním řízení od poloviny dubna, kdy návrh na její úpadek podal Moravský peněžní ústav – spořitelní družstvo. Po výrobci chlazených jídel nárokuje přes deset milionů korun, a to za dva nesplacené úvěry. V materiálu peněžní ústav jmenoval ještě další dva věřitele, a to finanční úřad a zdravotní pojišťovnu.

Do rozhodnutí soudu o úpadku na začátku června přihlásila své pohledávky zhruba desítka věřitelů. Nyní jich soud eviduje 34.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x