Archeoskanzen v Modré na Uherskohradišťsku provoní med

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Den medu a medoviny se v sobotu uskuteční v Arceoskanzenu v Modré na Uherskohradišťsku. Ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová agentuře Mediafax sdělila, že letos se akce uskuteční už posedmé. Organizátoři připravili pro návštěvníky zajímavý a bohatý program, největší...

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Den medu a medoviny se v sobotu uskuteční v Arceoskanzenu v Modré na Uherskohradišťsku. Ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová agentuře Mediafax sdělila, že letos se akce uskuteční už posedmé.

Organizátoři připravili pro návštěvníky zajímavý a bohatý program, největším lákadlem má být košt medovin, který je na programu od 14 hodin. Tentokrát se podařilo shromáždit přes 50 vzorků od výrobců nejen z tuzemska. Medovinu předem hodnotí nezávislá komise a vítězi udělí titul Král medoviny. Naposledy si jej odnesl výrobce Květoslav Šeda. Zvlášť se budou hodnotit i medoviny ochucené.

Pořadatelé během dne nabídnou k ochutnání také medy, z nichž mohou sami návštěvníci vybrat ten nejchutnější. O hudební doprovod se postará cimbálová muzika Dolňáci. Pro nejmenší jsou připraveny soutěže o zajímavé ceny. Součástí programu bude také jarmark s medem, medovinou, výrobky z medu, medovým pivem, včelími produkty, ale i keramikou a dalším zbožím. V 15 hodin vypukne soutěž ve stloukání másla, spojená s následnou ochutnávkou. Na program naváže v 19 hodin divadelní představení Tetička z Radějova v podání ochotníků z TJ Sokol Staré Město.

Archeoskanzen představuje takzvanou ideální podobu opevněného velkomoravského sídliště z 9. století. Nachází se v blízkosti Starého Města, Uherského Hradiště a Velehradu, tedy v lokalitě, která proslula množstvím nálezů dokládajících osídlení v období Velké Moravy.

--> --> --> --> -->