Fotbalisté Slovácka porazili České Budějovice 2:0

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Slovácka zvítězili v sobotním utkání 8. kola Gambrinus ligy nad Českými Budějovicemi 2:0. Skóre otevřel ve 41. minutě makedonský útočník Ilija Nestorovski, pojistku přidal v nastaveném čase záložník Ladislav Volešák. Slovácko v průběhu sezony nepřivezlo z venkovních stadionů ani bod...

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Fotbalisté Slovácka zvítězili v sobotním utkání 8. kola Gambrinus ligy nad Českými Budějovicemi 2:0. Skóre otevřel ve 41. minutě makedonský útočník Ilija Nestorovski, pojistku přidal v nastaveném čase záložník Ladislav Volešák.

Slovácko v průběhu sezony nepřivezlo z venkovních stadionů ani bod, takže potřebovalo navázat na předchozí dvě domácí výhry a remízu. V úvodu však měli šanci Jihočeši, tísněný Otepka se ale ve vápně nedostal ani k zakončení. Domácí sice byli častěji na polovině soupeře, jenže brankáře Kučeru nedokázali zaměstnat. Neprosadil se ani Fujerik, jehož klesající pokus skončil těsně za bránou.

Hráči Slovácka se dočkali čtyři minuty před přestávkou. Švancara obral o míč Laštovku, nacentroval před bránu a hlavičkující Nestorovski neměl problém poslat míč do sítě. Ještě před koncem první půle měl na noze zvýšení Volešák, ovšem jeho pokus těsně minul pravou tyčku.Hosté ve druhém poločase příliš nepřidali a nechali Slovácko kombinovat. Přesto v 63. minutě mohl vyrovnat Otepka, jeho přímý kop však gólman Filipko stačil vyrazit. Tento moment domácí ještě více nažhavil a vytvořili si velký tlak. Jenže gólovou pojistku dlouho nepřidali. Blízko ke vstřelení druhé branky měl Švancara, který nastoupil od začátku po zranění břišního svalu a bez přípravy napálil břevno.

V této fázi hry Jihočeši hrozili jen občas, ale dokázali byli nebezpeční. Hudsonovu dalekonosnou ránu vytěsnil Filipko, proti Horejšovi nemusel při stoprocentní šanci zasahovat, protože kapitán Dynama branku přestřelil. Slovácko se až do konce strachovalo o třetí vítězství v sezoně, protože Nestorovski odmítl druhý zápis do střelecké listiny, když trestuhodně zahodil sólový únik. Selhání mladíka z Makedonie však domáucí nemuselo mrzet, protože v nastavení nahrál Volešákovi, a ten přidal druhý zásah.

Gambrinus liga, 8. kolo:

1. FC Slovácko – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)Branky: 41. Nestorovski, 90+2. Volešák. Rozhodčí: Kocourek – Košec, Slavík. ŽK: Volešák, Švancara, Nestorovski, V. Valenta – Laštovka, Hudson. Diváci: 5324.Sestavy:1. FC Slovácko: Filipko – Kuncl, R. Mezlík, Košút, Kubáň – Fujerik, Kordula, Volešák, Urbánek (20. V. Valenta, 87. Reinberk) – Nestorovski, Švancara (81. Ondřejka). Trenér: Miroslav Soukup.SK Dynamo České Budějovice: Kučera – Laštovka, Horejš, Lencevič, Žižka – Otepka, Černák (71. Stráský), Lengyel, Hudson (87. Šíma) – P. Mezlík (62. Pecka), Ondrášek. Trenér: Jaroslav Šilhavý.