Tipsport extraliga ledního hokeje, 11. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 5:3

ZLÍN - Hokejisté PSG Zlín vyhráli v pátečním utkání 11. kola Tipsport extraligy na domácím ledě nad Energií Karlovy Vary 5:3. Západočeši sice dvakrát vedli, ale nakonec nezískali ani bod, rozhodující branku vstřelil kapitán Jaroslav Balaštík. Hosté přijeli do Zlína, který poprvé nasadil brankáře Tomáše Dubu a obr...

ZLÍN – Hokejisté PSG Zlín vyhráli v pátečním utkání 11. kola Tipsport extraligy na domácím ledě nad Energií Karlovy Vary 5:3. Západočeši sice dvakrát vedli, ale nakonec nezískali ani bod, rozhodující branku vstřelil kapitán Jaroslav Balaštík.

Hosté přijeli do Zlína, který poprvé nasadil brankáře Tomáše Dubu a obránce Jakuba Grofa, s šesti výhrami v řadě a dlouho mohli díky dvěma využitým přesilovkám pomýšlet na další úspěch. Až ve 47. minutě poslal domácí poprvé do vedení v početní výhodě Důras a vítězství pečetil dvěma přesnými zásahy Balaštík.

Hosté hráli od šesté minuty bez obránce Romana Proška, který po ataku Köhlera musel s těžkým otřesem mozku na vyšetření do nemocnice.

Tipsport extraliga ledního hokeje – 11. kolo:

PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Branky: 20. Rachůnek (Galvas, Švrček), 30. Vlach (Kubiš), 47. Důras (Švrček), 55. Balaštík (Leška, Sivák), 56. Balaštík – 9. Melenovský (Kumstát, Nosek), 26. Nosek (Čutta, Skuhravý), 57. Zaťovič (Čutta). Rozhodčí: Hodek, Šindler – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4, navíc Köhler (Z) 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 4221.

Sestavy:
PSG Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Holík, Balán, F. Čech. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – D. Hruška, Pech, Sailer – Melenovský, Dej, Skladaný – Cyganov, Hřebejk, Zaťovič. Trenéři: Antonín Stavjaňa, Václav Baďouček a Pavel Kněžický.