Gambrinus liga, 14. kolo: 1. FC Slovácko – FC Slovan Liberec 0:1

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Liberce zvítězili v nedělního utkání 14. kola Gambrinus ligy na stadionu Slovácka 1:0. Jedinou branku vstřelil ve 22. minutě srbský záložník Miloš Bosančič, trenér Petr Rada tak oslavil svůj první zápas na lavičce Slovanu třemi body. Domácí trenér Miroslav Soukup udělal po sedmibrankov

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Fotbalisté Liberce zvítězili v nedělního utkání 14. kola Gambrinus ligy na stadionu Slovácka 1:0. Jedinou branku vstřelil ve 22. minutě srbský záložník Miloš Bosančič, trenér Petr Rada tak oslavil svůj první zápas na lavičce Slovanu třemi body.

Domácí trenér Miroslav Soukup udělal po sedmibrankovém debaklu v Brně čtyři změny v sestavě. V bráně dostal příležitost mladík Heča, který nahradil distancovaného Filipka. Změny však Slovácku příliš nepomohly. Severočeši poprvé vedení novým koučem Petrem Radou byli od začátku fotbalovější, přesněji kombinovali, Heču však příliš neprověřovali.

Až ve 22. minutě prošel Kerič přes Košúta a Bosančič poslal Liberec do vedení. Ani inkasovaná branka Slovácko příliš neprobrala, na domácích byla patrná nervozita po třech prohrách v řadě a gólman Bičík byl bez práce. Až v závěru první půle zasahoval po trestném kopu Nestorovského. Ještě předtím asistent rozhodčího Čecháček zachránil hostujího beka Fleišmana, který v přerušené hře před zraky sudího kopl Szmeka, ovšem Čecháček na tento faul hlavního arbitra Kocourka neupozornil.

Do druhého poločasu Soukup nasadil Švancaru s Fujerikem, kteří hru Slovácka oživili. Švancara však ve vyložené pozici hlavičkoval mimo a v 57. minutě odmítl vyrovnání. Na druhé straně po individuální akci mohl levačkou zvýšit Bosančič, ale míč těsně minul pravou tyč.

Čtvrt hodiny před koncem domácí oslabil Reinberk, který si po předchozím souboji vyřizoval účty s Váchou a po faulu uprostřed hřiště mu sudí Kocourek okamžitě ukázal červenou kartu. I v deseti mohli domácí vyrovnat. Po střetu Gebre Selassieho s Košútem nařídil Kocourek pokutový kop, jenže Švancara přestřelil a Slovácko tak přišlo o poslední naději na bodový zisk.

Gambrinus liga, 14. kolo:

1. FC Slovácko – FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 22. Bosančič. Rozhodčí: Kocourek – Čecháček, Moudrý. ŽK: Kordula, Košút – Bosančič, Vácha, Gecov. ČK. 75. Reinberk (S). Diváci: 4639.

Sestavy:
1. FC Slovácko: Filipko – Kuncl, R. Mezlík, Košút, Reinberk – Ondřejka, Kordula (65. V. Valenta), Volešák, J. Valenta (46. Fujerik) – Nestorovski, Szmek (46. Švancara). Trenér: Miroslav Soukup.

FC Slovan Liberec: Bičík – Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman – Vácha (79. Papoušek), Bosančič, Štajner (89. Nezmar), Gecov, Breznaník (90. Vulin) – Kerič. Trenér: Petr Rada.