Valašské Meziříčí patří mezi města nejvíce přátelská rodině

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Poprvé se letos Valašské Meziříčí přihlásilo do soutěže Obec přátelská rodině a hned obsadilo druhou pozici. Díky tomu obdrží od ministerstva práce a sociálních věcí půlmilionovou dotaci na podporu prorodinných aktivit, agentuře Mediafax to sdělila Vendula Králová z valašskomeziříčské radn...

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Poprvé se letos Valašské Meziříčí přihlásilo do soutěže Obec přátelská rodině a hned obsadilo druhou pozici. Díky tomu obdrží od ministerstva práce a sociálních věcí půlmilionovou dotaci na podporu prorodinných aktivit, agentuře Mediafax to sdělila Vendula Králová z valašskomeziříčské radnice.

Město uspělo v kategorii 26 obcí od 10 do 50 tisíc obyvatel. Soutěž hodnotila, jak se v různých místech republiky vychází vstříc dětem, jejich rodičům a prarodičům. V letošním roce kladla větší důraz na mezigenerační charakter všech aktivit a jejich udržitelnost do budoucna. Rovněž se zaměřila na spolupráci obcí s neziskovými organizacemi, které vyvíjejí prorodinnou činnost.

V loňském roce se ve stejné kategorii umístilo město Vsetín, které získalo za třetí místo dotaci ve výši 350 tisíc korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x