CCS: Benzin ve Zlínském kraji zlevnil o dvacetník

ZLÍN - Ve Zlínském kraji se v uplynulém týdnu ceny pohonných hmot snížily, litr naturalu je za 31,41 koruny. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou dolů o 20 haléřů a prodává se za 31,41 koruny za litr. V celé ČR jeho cena klesla v průměru o osm haléř

ZLÍN – Ve Zlínském kraji se v uplynulém týdnu ceny pohonných hmot snížily, litr naturalu je za 31,41 koruny. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou dolů o 20 haléřů a prodává se za 31,41 koruny za litr. V celé ČR jeho cena klesla v průměru o osm haléřů na 31,38 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Uherské Hradiště, v průměru za 31,29 koruny za litr. To je o 70 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za benzin zaplatí řidiči v regionu Vsetín, litr tam stojí 31,54 koruny.

Průměrná cena nafty v kraji klesla o 32 haléřů, řidiči ji nakoupí za 30,74 koruny za jeden litr. Republikový průměr se snížil o devět haléřů na 30,62 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Zlín, pumpaři za ni inkasují 30,66 koruny za litr. Nejvyšší cenu drží diesel na benzinových pumpách v regionu Uherské Hradiště, kde se za jeden litr platí v průměru 30,88 koruny. To je však hned o 37 haléřů méně než před týdnem.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x