Na cestách Zlínského kraje je rozbředlý sníh i vyjeté ledové koleje

ZLÍN - Silnice ve Zlínském kraji jsou v pondělí většinou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři varují před vyjetými ledovými kolejemi, které se objevují v horských oblastech Valašska. Na Hornolidečsku, Brumovsku, Vsetínsku a Valašskomeziříčsku ukazuje teploměr minus dva až nula stupňů Celsia. Objevují se tu...

ZLÍN – Silnice ve Zlínském kraji jsou v pondělí většinou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři varují před vyjetými ledovými kolejemi, které se objevují v horských oblastech Valašska.

Na Hornolidečsku, Brumovsku, Vsetínsku a Valašskomeziříčsku ukazuje teploměr minus dva až nula stupňů Celsia. Objevují se tu sněhové přeháňky, což zhoršuje viditelnost. Vozovky I. třídy jsou mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnicích II. a III. třídy je zajetá vrstva sněhu do 10 centimetrů a místy jsou ledové koleje.

Na Zlínsku se teploty pohybují od minus čtyř do nuly stupňů Celsia a je zataženo beze srážek. Silnice I. třídy jsou mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností. Cesty II. a III. třídy pokrývá ujetá vrstva sněhu krytá posypem a řidiči musejí být rovněž opatrní. Výstraha platí také pro komunikaci I/49 Lhotsko – Bratřejov, kde se tvoří závěje.

Na Uherskohradišťsku se teploty drží mezi minus jedním až plus jedním stupněm Celsia, je skoro zataženo a beze srážek. Na vozovkách I. třídy leží zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření a komunikace jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Totéž platí i pro silnice nižší třídy.

Na Kroměřížsku klesla rtuť teploměru až k minus pěti stupňům. Cesty I. třídy jsou holé, suché, vymrzlé a sjízdné bez omezení. Na vozovkách II. a III. třídy leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem, sjízdné se zvýšenou opatrností.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x