Kulináři se mohou zapojit do soutěže o nejlepší valašský recept

VELKÉ KARLOVICE - Soutěž o nejlepší valašský recept vyhlásil v těchto dnech turistický resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Agenturu Mediafax o tom za turistický resort informovala Martina Žáčková.

Kuchařky a kuchaři, kteří se chtějí podělit o svůj osvědčený návod vycházející z tradiční valašské kuchyně, mohou své recepty zasílat na e-mailovou adresu lanterna@valachy.cz. Uzávěrka je 30. května.

„Snad všichni kulináři sní o tom, že podle jejich receptu bude vařit špičkový kuchař ve vyhlášené restauraci. Teď se mohou o splnění tohoto snu pokusit. Odborná porota v čele s šéfkuchařem Vyhlídky Pavlem Václavíkem z receptů vybere jeden, který je podle ní nejzajímavější a má šanci zaujmout milovníky kvalitní krajové kuchyně. Pokrm připravený podle tohoto receptu zařadíme do menu, na jídelníčku bude uveden i se jménem autora,“ podotkla Zuzana Vašutová, vedoucí Spa hotelu Lantrna.. Vítěz zároveň získá i dvoudenní pobyt pro dvě osoby v hotelu v listopadu v době konání 3. ročníku Karlovského gastrofestivalu. Součástí je degustační večeře, při níž předvede svůj um hlavní host gastrofestivalu. „Odměníme i autory na dalších dvou místech. Věnujeme jim dvoudenní pobyt Relaxační neděle pro jednu či dvě osoby,“ dodala Vašutová.

Jedinou podmínkou pro zařazení receptu do užšího výběru poroty je použití typických valašských surovin. Mezi ty tradiční patří například králičí, kůzlečí či jehněčí maso, luštěniny, zelí, brambory či řepa. „Recept může přinést také neotřelý způsob přípravy a kombinace tradičních surovin. Hledáme zkrátka specialitu, která má místní kořeny a přitom je natolik chuťově zajímavá, že uspokojí i náročné gurmány. Uvítáme také, když autoři připojí příběh svého receptu – kde a za jakých okolností k němu přišli, jaké s ním mají zkušenosti nebo jestli mají speciální fígl pro přípravu jídla,“ doplnil ředitel hotelových provozů turistického resortu Valachy Tomáš Blabla.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x