Zlínské divadlo uvede jubilejní 40. reprízu představení Když už člověk jednou je…

ZLÍN - Jubilejní 40. reprízu oslaví v pátek v 19 hodin představení Když už člověk jednou je... ve Studiu Z Městského divadla Zlín. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí zlínského divadla Hana Šmardová.

Inscenace o Janu Werichovi a Jiřím Voskovcovi z dílny slovenského režiséra Jozefa Krasuly se ve Zlíně hraje od 9. dubna 2009. Na Jana Wericha si v představení hraje Radovan Král, na Jiřího Voskovce Gustav Řezníček. Svůj podíl na oblíbenosti hry mají nejen herecké výkony, ale i nepřehlédnutelná výtvarná poetika Františka Liptáka.

Inscenace je malou cestovní revue napříč dobou, životem a tvorbou Jana Wericha. Představení se nesnaží o rekonstrukci jeho života a díla, je spíš hravým kaleidoskopem střípků, které pro nás nejlépe pojmenovávají dobu, v níž Jan Werich žil. Diváci přitom uslyší i známé skladby Jaroslava Ježka, jako je Bugatti step, Tmavomodrý svět, Ezop a brabenec, David a Goliáš, Hej rup, Plebejská, Nikdo nic nikdy nemá, ale i méně známé písně Evropa volá, Don Parola a Don Pandero nebo Usměrněná píseň.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x