Zlínští vysokoškoláci budou dražit šperky, výtěžek podpoří canisterapeutické psy

ZLÍN - Ve Velkém kině ve Zlíně se ve středu uskuteční třetí ročník neziskového projektu Percipio, který pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jedná se o dražbu šperků mladých umělců z fakulty, řekla agentuře Mediafax mluvčí projektu Martina Čmielová.

Tentokrát výtěžkem podpoří studenti Canisterapeutické centrum ve Zlíně. Program začne ve Velkém kině od 19 hodin.

Percipio má letos podnázev Exhibitio a podle Čmielové slibuje velkou podívanou. Diváci se mohou těšit na výjimečnou exhibici složenou z akrobatických, tanečních a hudebních vystoupení. Kvůli prostorové náročnosti je letošní ročník přesunut právě do prostor Velkého kina Zlín. „Součástí show bude ojedinělá přehlídka i aukce šperků a módních doplňků, jejímiž autory jsou mladí návrháři, studenti výtvarných oborů Fakulty multimediálních komunikací,“ doplnila manažerka projektu Andrea Bradáčová.

Zlínské Canisterapeutické centrum bylo otevřeno v prosinci roku 2005 hejtmanem Zlínského kraje Liborem Lukášem (ODS) s myšlenkou pomáhat prostřednictvím canisterapie pacientům, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou nebo jiným mentálním či tělesným postižením. Canisterapeutické centrum vychovává nové týmy odborníků a cvičí pro tyto účely psy. „Jde o formu alternativní léčby za pomoci kontaktu se psy. Využívá se především u klientů tělesně a mentálně postižených a v geriatrii. Většina našich klientů jsou děti ve věkové skupině do čtyř let. Jedná se o děti trpící dětskou mozkovou obrnou a bohužel v mnoha případech také trpící dalšími kombinovanými vadami,“ vysvětlila ředitelka centra Jitka Mokrejšová.

Vloni se projekt Percipio věnoval divadlu, proto nesl podnázev Theatre show. V prostorech pětadvacetimetrového bazénu Lázní Zlín se odehrálo divadelní představení, jehož jevištěm se stala vodní hladina. Současně se konala prodejní výstava fotografií Svět ticha z dílny studentů Ateliéru reklamní fotografie, přibližující svět neslyšících. Nejlepší z těchto fotografií se vydražily přímo v den konání akce, další fotografie bylo možné zakoupit na prodejní výstavě. Získaná částka pomohla zakoupit výbavu (lavičky a houpačky) pro dětské hřiště.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x