Zlínský soud potrestal sedmičlenný zlodějský gang, rozdal tresty od 10 měsíců do 8 let

ZLÍN - Tresty v rozmezí od deseti měsíců až do 8 roků odnětí svobody vynesl ve čtvrtek Krajský soud ve Zlíně nad sedmičlenným zlodějským gangem, který má na svědomí více než tři desítky vloupání do firem po celé České republice. Hlava skupiny, Alexander Zgyuga, stráví za mřížemi osm let.

Celkem soud rozdělil mezi sedm pachatelů 22 roků a 4 měsíce. Mimo osmi let pro šéfa gangu půjde jeho starší bratr Gabriel za mříže do věznice s ostrahou na pět roků. Jana Fedáka potrestal soud 3 roky a 7 měsíci vězení, Gabriel Zgyuga mladší vyvázl se 2 roky s podmínečným odkladem na dobu 3 let.

Mikuláš Botoš, Stanislav Janošovský a Juraj Tulej, kteří u řady akcí rovněž figurovali, obdrželi tresty od 10 do 21 mesíců, které vykonají ve věznici s ostrahou.

Gang vykrádal různé firmy, zemědělská družstva i obchody. Zaměřovali se především na trezory, nepohrdli ale ani počítači, cigaretami či alkoholem. Dokonce si koupili za 60 tisíc korun speciální řezací soustavu, která jim usnadňovala likvidaci trezorů. V Lipníku nad Bečvou vykradli také bankomat.

Podle psycholožky je resocializace Alexandera Zgyugy a Gabriela Zgyugy staršího jen velmi obtížná. Jen sám Alexander Zgyuga vykradl 26 různých objektů, přičemž vzniklá škoda přesáhla deset milionů korun.

Rozsudek zatím nenabyl právní moci. Alexander Zgyuga, jeho bratr Gabriel a Fedák se proti verdiktu na místě odvolali. Botoš, Tulej a Gabriel Zgyuga mladší si ponechali zákonnou lhůtu pro odvolání. Pouze Janovský se vzdal práva na odvolání. Lhůtu pro případné odvolání zvolil také státní zástupce Leo Foltýn.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x