Řidič s dodávkou nacouval v Uherském Brodě do muže na invalidním vozíku

UHERSKÝ BROD - Policisté pátrají po řidiči dodávky, který ve čtvrtek v Uherském Brodě nacouval do muže na invalidním vozíku. Agentuře Mediafax to v pátek sdělil policejní mluvčí Aleš Mergental.

Událost se stala krátce po 14. hodině. Muž na elektrickém vozíku (53) pro handicapované zastavil u pravého okraje silnice za stojící dodávkou mercedes. Najednou ale začala dodávka couvat a invalida tak musel začít rovněž couvat. „Dodávka ale couvala rychleji a handicapovaný muž už nemohl ani rychleji couvat, ani odbočit, ani vozík opustit. Dodávka pak narazila do vozíku a začala ho tlačit dozadu. Vozík se nakonec převrátil a invalida spadl na zem,“ poznamenal Mergental.

Řidiči až poté zpozoroval, co se děje za jeho autem a šel muži pomoci. Handicapovaný muž byl zraněn na hlavě a na noze. „Oba se dohodli, že věc nebudou oznamovat policii, což ale v případě jakéhokoliv zranění není ze zákona přípustné. Řidič dodávky odjel pryč a handicapovaným muž s poškozeným vozíkem za pět tisíc korun zamířil domů. Až později si uvědomil závažnost situace a zavolal policii,“ konstatoval Mergental.

Policisté nyní řidiče hledají. „Žádáme o pomoc svědky, přihlásit se mohou na jakémkoliv policejním oddělení nebo na lince 158,“ uzavřel mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x