UPDATE: Ve Slušovicích hořel dům a několikrát vybuchl plyn, majitelka je v kritickém stavu

SLUŠOVICE - (Zprávu jsme aktualizovali, doplnili jsme o informace o stavu zraněné a vyjádření mluvčího záchranky). Ve Slušovicích na Zlínsku hořel v úterý ráno rodinný dům, zřejmě kvůli unikajícímu plynu, který opakovaně vybuchl. Mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček agentuře Mediafax sdělil, že plameny uvěznily zraněnou starší majitelku domu, zachránili ji náhodní svědci, její stav je ale velmi kritický.

Majitelka domu uslyšela krátce před 5. hodinou ranní syčení a šla se z ložnice podívat do kuchyně. Ve chvíli, kdy stála v kuchyni, vybuchl plyn a začalo hořet. „Žena byla doslova v pasti a v silném šoku a neměla se jak dostat ven. Plameny ale zaregistrovali dva mladí muži, kteří byli v nedalekém baru a spatřili přes okno i bezradnou ženu. Naštěstí měla u sebe klíče a hodila je mužům oknem. Ti pak dům oběhli, odemkli a ženu z hořícího domu vytáhli. Zachránili ji tím život,“ poznamenal Mitáček.

Podle Mitáčka byla žena popálená a pořezaná a přivolaná záchranka ji pak odvezla do nemocnice. „Žena utrpěla popáleniny druhého až třetího stupně na padesáti až šedesáti procentech těla. Její stav je velmi kritický,“ informoval mluvčí krajské záchranky Petr Olšan. Sedmaosmdesátiletou ženu plameny popálily na obličeji, zádech, rukou i nohou a zasáhly zřejmě i dýchací cesty. Záchranka ji v umělém spánku převezla na ARO do Zlína, odkud ji ale letecky transportovali na ostravské popáleninové centrum.Dobrovolní hasiči mezitím začali z ulice požár hasit, unikající plyn ale znovu vybuchl. Detonace byla tak silná, že rozbila okna v domě a rozmetala střepy až do desetimetrové vzdálenosti. „Hasiči naštěstí měli na sobě ochranné oděvy, takže se jim nic nestalo. Profesionálům ze Zlína se pak v dýchacích přístrojích podařilo proniknout dovnitř a mimo jiné vynesli desetikilovou propan-butanovou láhev, ze které stále unikal plyn,“ konstatoval Mitáček.

Kolem 6. hodiny byl už požár zlikvidován a vyšetřovatel začal zjišťovat příčinu požáru. S největší pravděpodobností ale plameny způsobil unikající plyn.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x