Poutní stezky ve Zlínském kraji budou zřejmě spojeny s evropskopu sítí

ZLÍN - Spojit lokální poutní stezky ve Zlínském kraji do evropské sítě a vytvořit podmínky pro rozvoj poutní turistiky jsou hlavní cíle organizace I Cammini d´Europa G.E.I. Agentuře Mediafax to uvedla mluvčí Zlínského kraje Gabriela Dvorníková.

Záměr italské organizace vyplynul ze společného jednání s představiteli regionu. Podle zástupců organizace je Zlínský kraj velmi atraktivní, na jeho území totiž leží řada historicky významných míst, o která je v Evropě značný zájem. Ten souvisí mimo jiné i s 1150. výročím příchodu slovanských věrozvěstů svatého Cyrila a Metoděje na Moravu, které si Česká republika i Evropa připomene v roce 2013. V kraji jsou dvě evropsky významná poutní místa – Svatý Hostýn a Velehrad, jež jsou spolu s dalšími v centru zájmu Cammini d´ Europa.

„Zlínský kraj se na výročí připravuje, v plném proudu jsou například práce na opravách poutního areálu ve Velehradě, dokončuje se i oprava podlahy v bazilice na Svatém Hostýně,“ řekl náměstek hejtmana Jindřich Ondruš (KDU-ČSL).

Zástupci italské organizace přijeli do Zlína s konkrétní nabídkou. „Nabídli jsme kraji zapojení do projektu Evropských kulturních stezek z programu Interreg 4c. Rádi bychom rozšířili spolupráci do celé střední a východní Evropy,“ poznamenal president Cammini d´ Europa Alessandro Cardinali.

Společnost organizuje poutní stezky v Itálii, Španělsku, Portugalsku, Francii, Norsku a Švédsku. Trasy mají délku trvání od jednoho dne až po dvoutýdenní putování. Jejím nejznámějším produktem je poutní trasa do Santiago de Compostela. Organizace vydává také marketingové materiály ve většině evropských jazyků, poutním trasám a zařízením na nich uděluje osvědčení, které dává poutníkům jistotu kontrolované kvality služeb, podílí se i na propagaci na mezinárodních veletrzích v Madridě, Miláně, Berlíně, Paříži, Římě a Rimini.

--> --> --> --> -->