Nové stanovy ČMFS počítají se zavedením povinného členství pro hráče, funkcionáře i rozhodčí

ZLÍN - Jednou z hlavních změn v připravovaných stanovách Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) má být zavedení povinného členství ve svazu pro hráče, funkcionáře, rozhodčí a také fanoušky a právnické osoby v podobě klubů. Na středeční tiskové konferenci to oznámil 1. místopředseda svazu Dalibor Kučera.

Členství fyzických osob současné stanovy nepodmiňují, a tak hráči či funkcionáři nemusejí členy ČMFS, což se Kučerovi nelíbí. „Této díry ve stanovách využil například bývalý místopředseda svazu Vlastimil Košťál, který byl předvolán před disciplinární komisi, ale řekl, že nemůže být trestán, protože nebyl, není a nikdy nebude členem ČMFS. Je to paradox, protože i tak ze své pozice spoustu věcí týkajících se svazu ovlivňoval,“ uvedl současný první místopředseda.

Se členstvím fyzických osob souvisí i navržení placení členských příspěvků všech členů ČMFS. Podle Kučery návrh počítá se stokorunovým poplatkem pro mládež, dospělý by vydal dvojnásobnou částku. „Hlavní otázkou zůstává přerozdělení členských příspěvků. Navrhujeme, aby šly tam, kde se vyberou. Každý klub má sídlo ve svém okrese, jehož svaz by mu peníze poslal a využily by třeba na činnost mládeže,“ poznamenal Kučera.

„Důležité také je, že zavedením příspěvků zajistíme řádné členství všech zúčastněných, vytvoříme seznamy členů svazu a sjednotíme jejich počty, protože odhady, kolik členů má ČMFS, se v současné době výrazně liší. Databázi členů by vedl každý klub. Chceme, aby se fotbalových utkání mohli účastnit pouze členové ČMFS,“ dodal druhý muž českého fotbalu.

Nové stanovy má schvalovat Valná hromada ČMFS 25. června letošního roku.

(Ke zprávě vydává agentura Mediafax foto.)

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x