Novým trenérem hokejistů PSG Zlín se stal Vlach

ZLÍN - Dosavadní asistent Rostislav Vlach se stal v pátek hlavním treném extraligových hokejistů PSG Zlín, ve funkci nahradil Zdeňka Veneru, který už neměl zájem o prodloužení smlouvy. Klub o tom informoval na mimořádné tiskové konferenci.

run_function(‚id‘,’28‘,’15120′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(’78‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚15120‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’28‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Vlach působil poslední tři roky po boku Venery jako asistent. Post hlavního kouče si ve Zlíně vyzkoušel v části sezony 2007/2008, kdy se po sérii nezdarů vedení klubu rozloučilo s nejúspěšnějším koučem zlínské historie Ernestem Bokrošem, který v roce 2004 přivedl tým k titulu. Asistentem nového trenéra se stal v pátek Josef Turek, který má zkušenosti z mládežnického hokeje. Naposledy působil u juniorů Slovanu Bratislava. Oba podepsali roční smlouvu bez opce.

„Chtěl bychom navázat na práci Zdeňka Venery a některé věci i změnit. Možná i prosazovat modernější styl hokeje. Doufám, že spolupráce bude dobrá a bude to v novém složení fungovat,“ přál si Vlach, který s Turkem už krátce působil před lety ve Vsetíně. Zlínský asistent se na nové angažmá velmi těší. „Je to pro mě obrovská výzva. Chci vnést do týmu nový impuls a rozhodně nebudu stát bokem. S Rosťou Vlachem jsme se domluvili, že se na všem budeme podílet rovnoměrnými silami. Proto jsem nabídku Zlína přijal, i když jsem měl ještě smlouvu ve Slovanu Bratislava,“ poznamenal Turek. Vlachův předchůdce Venera se rozhodl ukončit tříleté působení ve Zlíně v průběhu sezony a svůj záměr veřejně oznámil den po vyřazení ve čtvrfinále play-off s Pardubicemi. Venera s týmem pokaždé postoupil přímo do čtvrtfinále play-off, ale ani jednou se nedostal mezi čtyři nejlepší. Naposledy tým PSG v minulém týdnu podlehl Pardubicím 0:4 na zápasy.

Vedení zlínského klubu v pátek oznámilo i jméno nového sportovního manažera. Stal se jím dosavadní kouč extraligových juniorů a reprezentační osmnáctky Jiří Šolc, který se zaměří především na mládež. „Chceme práci s mladými hokejisty zkvalitnit, co se týká přípravy i technického zabezpečení. Chci tlačit na trenéry, aby dostávali do praxe nové metody,“ poznamenal Šolc.

Klub PSG Zlín vypsal výběrové řízení na post generálního manažera, kterým je zatím Miroslav Michalovský. „Do klubu přichází nová vlna, což je součástí celkové koncepce, kterou město Zlín jako spolumajitel má. Děláme kroky, aby došlo k modernizaci fungování hokejového klubu,“ poznamenal člen klubového prezidia a náměstek zlínského primátora Aleš Dufek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x