Chceme hrát atraktivnější hokej, plánuje nový trenér zlínských hokejistů Vlach

ZLÍN - Po třech letech v pozici asistenta převzal extraligové hokejisty PSG Zlín v roli hlavního kouče Rostislav Vlach, který doposud stál po boku Zdeňka Venery. Nový trenér by chtěl s týmem navázat na úspěšné výsledky, uspět v play-off a hrát atraktivnější hokej.

Vlach byl od začátku nejvážnějším kandidátem na uvolněný post poté, co Venera oznámil, že po tříletém působení chce změnit prostředí a smlouvu neprodlouží. V pátek vedení jeho jmenování potvrdilo na mimořádné tiskové konferenci. „Když jsem dostal nabídku, vzal jsem si pár dní na rozmyšlenou a pak ji přijal. Z profesního hlediska je to posun. Vždycky jsem chtěl být hlavním trenérem, ale ani role asistenta mi nevadila. Myslím si, že výsledky jsme měli. Jen v play-off nám to vždycky nevyšlo,“ připomněl Vlach skutečnost, že Zlín třikrát po sobě vypadl ve čtvrtfinále play-off.

Osmačtyřicetiletý rodák z Přerova si už roli hlavního trenéra ve Zlíně vyzkoušel, když v lednu 2008 nastoupil a dokončil sezonu po Ernestu Bokrošovi. Poté stál tři roky po boku Venery a nyní podepsal roční smlouvu bez opce. „Chceme navázat na práci Zdeňka Venery a některé věci trošku i změnit. Chceme hrát atraktivnější hokej podle moderních trendů. Snad se to podaří,“ přál si Vlach.

Za asistenta si vybral Josefa Turka, s nímž se zná z působení ve Vsetíně. Vlachův nový kolega se před příchodem ze Zlína musel vyvázat ze smlouvy ve Slovanu Bratislava, kde vedl juniory. „Je hodně pracovitý, má zkušenosti s trénováním mladých hráčů a mělo by nám to sedět. Víme, co od sebe očekávat,“ uvedl trenér týmu PSG Zlín.Společně s jednatelem klubu teď bude Vlach tvořit tým pro novou extraligovou sezonu. Otázkou zůstává, zda v klubu setrvají elitní útočníci Jaroslav Balaštík a Ivan Rachůnek. Oběma končí smlouvy na konci dubna . „Byli bychom rádi, kdyby zůstali. Návrhy od nás už oba dostali,“ pravil Vlach, jenž nemá jasno v tom, kdo bude brankářskou jedničkou. Jednou z variant je setrvání Tomáše Duby, který přišel vloni na podzim na hostování z Třince, druhou možností je uplatnění opce u talentovaného Jakuba Sedláčka. „Složením mužstva se budeme intenzivně zabývat, jasno bude v průběhu dubna,“ informoval Vlach.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x